קרן פועלים לעסקים בערבות המדינה

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותקרן פועלים לעסקים בערבות המדינה

מקבלי ההחלטות בממשלה מכירים בחשיבותם של עסקים קטנים ובינוניים עבור כלכלת המדינה ועל כן ישנו מאמץ כולל של המשרדים השונים להעניק להם סיוע מקצועי ופיננסי באופן שוטף. לווים פוטנציאליים שמעוניינים לדוגמא באופציות הלוואות עסקיות מבנק הפועלים, יכולים לעשות שימוש בקרנות מיוחדות בערבות מדינה. פרויקט זה, שהינו פרי שיתוף פעולה בין הפועלים למשרד הכלכלה, מקל במידה רבה על גיוס אשראי עבור לווים שונים.

מסלולי אשראי במסגרת קרן פועלים לעסקים בערבות המדינה 

כל חברה עם מחזור עסקים קטן ממאה מיליון ש״ח בשנה יכולה לפנות לבנק הפועלים ולברר על הלוואות של הקרן בערבות מדינה. כל בקשת אשראי עסקי מהקרן נבחנת על ידי ועדה שבודקת אספקטים שונים בפעילותו של העסק ויכולת ההחזר העתידית. במידה והבקשה מאושרת, בעל העסק נפגש עם נציגי אחד הבנקים ומקבל את ההלוואה מבנק הפועלים לפי תנאי הקרן.

הסיוע שניתן על ידי הקרן למעשה לא מתבטא במתן אשראי ישיר, אלא על ידי ערבויות של המדינה מול בנק הפועלים. ברגע שיש ערבות מדינה לאשראי העסקי כלפי הלווים הפוטנציאליים, הבנק יכול להגדיל את כמות האשראי ולאשר בקשות רבות יותר בגלל הסיכון הקטן יותר לאי החזר הלוואה.

רוב ההלוואות הניתנות על ידי הבנקים במסגרת תכנית הסיוע הן לתקופה של 5 שנים וריבית אטרקטיבית למדי של פריים פלוס 2.5%. המסלולים המתאימים לעסקים כוללים את אפיק ההשקעה, אשראי לעסק בהקמה והלוואה למימון הון חוזר.

כמות מסלולי האשראי הזמינים בישראל גדלה משמעותית בשנים האחרונות וזאת לאור ההתפתחות של השוק החוץ בנקאי והחברות השונות שפועלות בתוכו. מגמה זו היא חיובית באופן כללי ללווים, שכן התחרות על כיסו של הלקוח היא עזה והדבר תורם במידה רבה להורדת עלויות הריבית. אולם, במקרים רבים, הלווים מתקשים להשוות בין המסלולים הקיימים בגלל המורכבות שלהם ובוחרים באפיקים יקרים יותר.

במידה ואתה מתכוון ליטול אשראי בתקופה הקרובה, היועצים שלנו בפורטל משפחה עסקית יכולים לסייע ללא שום עלות או התחייבות. כמו כן, היועצים המומחים שלנו ילוו אותך לכל אורך תהליך הבקשה – החל ממילוי המסמכים ועד ניהול משא ומתן מול המלווה והחתימה על העסקה. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו מבטיחים לחזור אליך במהירות האפשרית.

דברים  נוספים שיכולים לעניין אותך:
קרן תבור
קרן לאומי לעסקים בערבות המדינה
קרן סולם

 

מידע נוסף בנושא: