שאלות נפוצות על הליך גיוס האשראי

לחצו על השאלה לצפייה בתשובה

משפחה עסקיתשאלות נפוצות על הליך גיוס האשראי

שאלות נפוצות

לחצו על השאלה לצפייה בתשובה

מה גודל ההלוואה אפשר לקבל מהקרנות?

הסכום המקסימלי לגיוס עומד על 8 מיליון ש"ח לעסקים ותיקים עם גובה מחזור של עד 100 מיליון ש"ח בשנה.

מה הסכום המינימאלי לקבלת הלוואה מקרנות המדינה?

הסכום המינימאלי שאנחנו מגישים לקרנות המדינה הוא 100,000 ש"ח.

מה הוא טווח הריביות של ההלוואה?

טווח הריבית משתנה בהתאם לאופי העסק והוא לא עולה על פריים +3.5%.

מהי תקופת ההחזרים המקסימאלית מהקרנות?

תקופת ההחזר המקסימאלית היא 60 חודשים עם תקופת גרייס של 3-6 חודשים.

האם דרושים בטחונות להלוואה מקרנות מדינה?

להלוואה לעסק חדש הדרישה היא ל-10% בטחונות כאשר המדינה ערבה לשאר, ישנה אופציה לקזז את הסכום הזה מסכום ההלוואה כך שאפשר לקבל את ההלוואה ללא בטחונות כלל, לעסקים קיימים הדרישה היא ל-25% בטחונות אך גם שם אפשר להעמיד את הבטחונות מקרן ההלוואה בפועל.

כמה זמן אורך תהליך גיוס האשראי מקרנות המדינה?

הליך גיוס האשראי מהקרנות המדינה אורך מינימום חודש. ישנה אפשרות נוספת ללקיחת הלוואה והיא הלוואת סולו מהבנקים, במידה ובוחרים באופציה זו תהליך הגיוס אורך לא יותר משבוע מרגע שמוגשים כל המסמכים הרלוונטים.

האם עסקים חדשים בהקמה יכולים לקבל גם הלוואה מקרנות המדינה?

עסקים חדשים בהקמה יכולים לקבל עד 500,000 ש"ח כהלוואה מקרנות מדינה.

כיצד מגישים בקשה להלוואה מקרנות המדינה?

הליך הגשת הגשת ההלוואה לא מחייב עזרה של חברת ייעוץ חיצונית וכל אדם יכול להגיש טפסי בקשה לקרן ויחד עם זאת, הניסיון שלנו מוכיח שאחוזי ההצלחה בקבלת ההלוואה בפועל לעסק ללא סיוע של יועץ הם אפסיים. יועץ יכול לסייע רבות במכירת העסק לגוף המתאם של הקרן באמצעות התוכנית העסקית ובעזרת פעולות רבות נוספות שנעשות במהלך הגשת הבקשה, פעולות אלו מעלות את אחוזי אישור ההלוואה בצורה משמעותית.

למה צריך להגיש תוכנית עסקית על מנת לקבל הלוואה בערבות המדינה?

התוכנית העסקית נדרשת בעקבות ההנחיות של הגוף המתאם שבודק את העסק טרם אישור ההלוואה. מטרת התוכנית היא לשקף לגוף המתאם את אופי העסק, רווחיותו ובנוסף לאפשר הפקת תחזית הכנסות עתידית שבנויה על התפתחות העסק בשנים הבאות. תוכנית עסקית טובה ומקצועית מגדילה את אחוזי אישור ההלוואה בצורה משמעותית.

מהו הגוף המתאם של הקרן?

לקרן בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים יש שני גופים מתאמים אשר בודקים את הבקשות להלוואות. הגופים הם גיזה ו-BDSK, תפקיד הגופים הוא לסנן עבור הקרן את העסקים בעלי הסיכון הגבוה ואלו שאין ביכולתם להחזיר את ההלוואה. אישור הגוף המתאם לא מהווה אישור בפועל להלוואה. כל עסק שקיבל את אישור הגוף המתאם צריך לעבור ועדת אשראי נוספת עם נציג האוצר והבנק שיאשרו את הבקשה באופן סופי.

מה העלות של הגשת הלוואה בערבות המדינה?

העלות של הגשת הבקשה תלויה בסוג העסק (עסק חדש או עסק קיים) וכן בגובה ההלוואה הנדרשת. לרוב העלות נחלקת לשתיים – בשלב א' התשלום הוא עבור הכנת התוכנית העסקית והגשתה ובשלב ב' התשלום הינו בגובה של אחוזים בודדים מגובה הסכום שגויס.

מהי הלוואת סולו מהבנק?

הלוואת סולו היא הלוואה שניתנת ללא בטחונות. תהליך קבלת הלוואה זו הוא מהיר יותר מהלוואה מקרנות המדינה אך הסכום שאפשר לקבל הוא קטן יותר בורה משמעותית.