הלוואות קורונה לעסקים גדולים

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואות קורונה לעסקים גדולים

כתוצאה מהתפשטות נגיף ה-Covid-19, החליטה הממשלה על הקמת קרן סיוע לעסקים גדולים שנפגעו מהמשבר. עסקים גדולים רבים נקלעו לקשיים תזרימיים כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה וכדי לסייע להם הוחלט על מסלול הלוואות ייעודי דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

מטרת הלוואות קרן קורונה בערבות המדינה לעסקים גדולים היא מימון פערי תזרים והון חוזר. המדינה מעוניינת לסייע לעסקים הגדולים שנפגעו כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה, וניתן להגיש בקשה כל עומדים בתנאי הסף. כדאי לדעת כי עסקים רבים מגישים בקשה לקבלת הלוואה מקרן קורונה לעסקים בגלל הריבית האטרקטיבית, התנאים המעולים והביטחונות הנמוכים, כ-5% בלבד. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה, מומלץ להיעזר במומחים המנוסים של משפחה עסקית כדי למלא את הטופס ולהגיש בקשה מסודרת ומפורטת.

תנאי הסף של הלוואות קורונה לעסקים גדולים

לפני שליחת הבקשה לקבלת סיוע לעסקים גדולים שנפגעו ממשבר הקורונה יש לבדוק האם העסק שלכם עומד בדרישות ובתנאי הסף שנקבעו לקבלת ההלוואה. תנאי הסף העיקריים הינם:

תנאי הלוואה דרך קרן קורונה לעסקים גדולים

חשוב להדגיש כי מסלול הלוואות קורונה לעסקים גדולים הוא מסלול ייעודי שמטרתו לסייע לעסקים הגדולים שנקלעו לקושי תזרימי ולפערים משמעותיים בין ההכנסות להוצאות. הלוואה מקרן קורונה לעסקים נחשבת למשתלמת מאוד, תנאי ההלוואה האטרקטיבית הם:

  • סכום ההלוואה – ניתן לקבל הלוואה עד לסכום של 8% מהמחזור השנתי של העסק, ולכל היותר 100 מיליון ₪. סכומי ההלוואה לחברות הייטק גדולות הם עד 8% מהמחזור השנתי או 8% מסך ההוצאות – לפי הגבוה מבין שתי האפשרויות, ועד 100 מיליון ש”ח.
  • תקופת ההלוואה – ניתן לקבל הלוואה לעסק גדול שנפגע מקורונה לתקופה של עד חמש שנים, יש אפשרות לדחיית תשלומי ההחזר לתקופה של עד 12 חודשי גרייס.
  • ביטחונות – יש להעמיד לפחות 5% ביטחונות, בהתאם להחלטת ועדת האשראי של הקרן.
  • עלות ההלוואה – הלוואה נוחה, באישור מהיר, ללא עמלות ותשלומים נוספים למדינה או לבנק המלווה.

את הבקשה להלוואה הנוחה לעסקים גדולים שנפגעו מקורונה מגישים באופן מקוון באתר של משרד האוצר, הבקשה מועברת מיד לבנק שבעל העסק בחר. ניתן לבחור בבנקים שונים כמו בנק לאומי, בנק דיסקונט, בנק מזרחי או בנק אחר. אם אושרה לעסק שלכם הלוואה בסכום נמוך מתקרת הזכאות לעסק גדול – באפשרותכם להגיש בקשה להלוואה משלימה לאחר חודש מקבלת ההלוואה שאושרה, את הבקשה במקרה זה שולחים לגוף המתאם של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

תהליך הגשת בקשה לקבל הלוואות קרן בערבות המדינה לעסקים נפגעי קורונה

הלוואות קרן קורונה בערבות מדינה לעסק גדול הן פתרון מצוין ומשתלם פיננסית לעסקים גדולים רבים שנקלעו לקושי תזרימי. את הבקשה שולחים באתר משרד האוצר, הבקשה מועברת לבנק אותו בחרתם ותוך ימים ספורים מקבלים עדכון במייל לגבי החלטת ועדת האשראי.

טופס הבקשה כולל פרטים שונים כמו פרטי העסק, פרטי ההלוואה המבוקשת, תוכנית עסקית עדכנית ומסמכים נוספים. ניתן להגיש בקשה לקבלת הלוואה מקרן קורונה לעסקים שנפגעו במשבר באופן עצמי, אך כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה והאטרקטיבית כדאי לפנות ליועצים המנוסים של משפחה עסקית.

הלוואות קורונה לעסקים גדולים לוקחים רק בעזרת המומחים של משפחה עסקית – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה ואנחנו נחזור אליכם עם הצעה משתלמת!

מידע נוסף בנושא: