הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת

ענף בתי המרקחת בישראל עבר שינוי משמעותי בשני העשורים האחרונים, בעיקר בגלל ההשתלטות של רשתות הפארם על השוק. כדאי לדעת כי שוק התרופות נשלט ברובו על יד קופות החולים, הן מפעילות מאות בתי מרקחת ברחבי המדינה, ורוב בתי המרקחת ממוקמים במבנה של קופת חולים, למרות שיש ניסיונות להרחיב את בתי המרקחת גם מחוץ לקופות החולים.

ענף בתי המרקחת בישראל

ענף בתי המרקחת בישראל מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, בעוד ענף הפארם הנחשב לריכוזי מגלגל מיליארדי שקלים. מחירי התרופות בישראל נקבעים במחירון הנשלט על ידי החברות הגדולות בשיתוף משרד הבריאות. למעשה, בתי המרקחת כיום מהווים רק מתווכים המנפיקים את תרופות המרשם למטופלים של קופות החולים בתמורה לעמלה נמוכה יחסית שאינה מכסה את עלות השכר של הרוקח.

קבל הלוואה לעסק

בתנאים הטובים ביותר

הגש בקשה אונליין וקבל תשובה מיידית

סמן את סכום ההלוואה שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
50,000
2,000,000
סכום נבחר 100,000 ש"ח
פרטי התקשרות ומטרת ההלוואה
אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!

מה סוג העסק לו דרושה ההלוואה?

עסק חדש
עוסק פטור
עוסק מורשה
חברה בע"מ
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים לבדיקת ההלוואה

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו המחזור השנתי של העסק?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת המחזור השנתי
10,000,000
0

סוג ההלוואה הרצוי

הלוואה בערבות המדינה
סולו מהבנק - (עד 5 ימים)
חוץ בנקאי
לא משנה לי סוג ההלוואה
ממשיכים לוותק החברה

מהו וותק החברה שלך בשנים?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הוותק
20
1

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

מה הגיל שלך ?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הגיל
90
18

מאיזה איזור בארץ העסק?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מעולה, כמעט וסיימנו

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין (לא הוגבל אף פעם)
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
חשבון הוגבל (בחמש שנים האחרונות)
חשבון מוגבל (יש אופציה לערבים)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון

האם יש לך תיקים בהוצאה לפועל?

אין תיקים
יש תיקים
עוברים לשלב הבא

האם יש נכסים בבעלותך?

רכב בבעלותי
דירה ללא משכנתא
דירה עם משכנתא של עד 50%
דירה עם משכנתא של מעל 50%
אין רכב ודירה
אחר

האם יש לך כרטיס אשראי?

כן
לא
שאלה אחרונה וסיימנו

שלב אחרון וסיימנו!

ציין את תחום פעילות העסק והערות נוספות במידה ויש פרט בבקשה את תחום פעילות העסק

בתי המרקחת מרוויחים באמצעות מכירת תרופות שאינן במרשם, למשל משככי כאבים למיניהם, וכדי להגדיל את הרווחיות ולשפר הכנסות בתי המרקחת מציעים מוצרי טואלטיקה וקוסמטיקה, חומרי ניקיון, מוצרי היגיינה, מכשור רפואי ואפילו מוצרי מזון כמו גרנולה, שמן זית, חטיפי בריאות ועוד.

פתיחת עסק בתחום בתי המרקחת

פתיחת עסק חדש בתחום בתי המרקחת בישראל אינו דבר של מה בכך. זהו ענף ריכוזי הנשלט על ידי שחקנים גדולים ובעלי ממון רב. בתי המרקחת הפרטיים הולכים ונעלמים מהשוק בגלל רווחיות נמוכה וקושי להתחרות ברשתות הפארם ובבתי המרקחת של קופות החולים.

עם זאת, יש מקומות בהם כדאי לפתוח בית מרקחת חדש בגלל היעדר תחרות באזור ומרחק רב מבתי מרקחת פעילים. לכן, חשוב ללמוד ולהכיר את מאפייני ענף בתי המרקחת, יש לקבל אישורים להקמת העסק, לגייס רוקחים מיומנים בעלי תודעת שירות גבוהה, להשקיע בפרסום ושיווק וליצור קהל לקוחות קבוע ונאמן.

בניית תוכנית עסקית לבית מרקחת

תוכנית עסקית נחוצה לפני פתיחת בית מרקחת חדש, התוכנית כוללת סקירת שוק, חזון עסקי, פירוט ציוד הנדרש להקמת בית מרקחת, אישורים, שיווק, כוח אדם, דוח רווח הפסד לשנה הראשונה, תזרים המבוסס על הוצאות והכנסות צפויות ועוד.

באמצעות תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת היזם יכול לבדוק כדאיות כלכלית להקמת העסק, לחשב אחוזי רווחיות בית מרקחת, לקבל החלטות פיננסיות שקולות לצורך גיוס אשראי לבית מרקחת ועוד. כמו כן, יש להציג תוכנית עסקית כדי לקבל הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת חדש או קיים וכדי לגייס מימון לפתיחת בית מרקחת ממקורות נוספים או כדי לעניין משקיע פוטנציאלי בעסק.

כמה עולה לפתוח בית מרקחת

עלות פתיחת בית מרקחת חדש משתנה לעסק אחד לאחד. העלות צפויה להגיע למאות אלפי שקלים, כאשר יש פרמטרים רבים ומגוונים המשפיעים על ההשקעה הכספית הנדרשת, לדוגמה גודל בית המרקחת ועלויות שכר דירה, שיפוצים, עיצוב, שילוט, ארנונה וכדומה, יש לחשב גם עלויות כוח אדם, ביטוחים, אישורים מהרשויות השונות לרבות כיבוי אש, מלאי, ציוד וכיוצא בזה. כמו כן, יש הבדל בין ההשקעה הנדרשת להקמת בית מרקחת העוסק רק בתרופות לבין עסק הפועל כמו סניפי הפארם ומציע שלל מוצרים נוספים כדי להגדיל את מחזור המכירות ולשפר רווחיות.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית מרקחת

גיוס הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת מחייב הגשת טפסים, תוכנית עסקית ומסמכים נוספים. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה מומלץ להיעזר ביועצים עסקיים המתמחים בגיוס אשראי ובהגשת בקשות לקרנות מימון בערבות המדינה. את הבקשה שולחים לגוף המתאם של קרן הסיוע לעסקים, לאחר פגישה עם כלכלן התיק יועבר לבנק המלווה ולבסוף ועדת האשראי של הקרן מתכנסת ומקבלת החלטה סופית האם לאשר את ההלוואה ובאיזה תנאים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבית מרקחת קיים

במקרים מסוימים הבנקים מציעים הלוואה בריבית הטובה ביותר לבעלי בית מרקחת קיים, אך ההלוואה פוגעת במסגרת האשראי ועשויה להקשות על ניהול שוטף של בית המרקחת. לכן, תמיד כדאי לבדוק הצעות להלוואה חוץ בנקאית, מקרנות מימון ומחברות פרטיות הפועלות בהיתר. הלוואה חוץ בנקאית לבית מרקחת קיים נחשבת לגמישה יותר, אפשר להשתמש בכסף למטרות שונות כמו השקעה, סגירת חובות, תשלום לספקים, השקעה בציוד, הרחבת הפעילות העסקית וכדומה.

טיפים לפתיחת בית מרקחת

  • חשוב לבחור מיקום מרכזי עם תנועה גדולה של אנשים.
  • כדאי לגייס הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת בעזרת יועצים מנוסים.
  • יש להציע מוצרים נוספים מעבר לתרופות כדי לשפר רווחיות ותוצאות עסקיות.

אם ברצונכם לגייס הלוואה בערבות המדינה לבית מרקחת חדש או קיים – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס שבתחתית העמוד. היועצים של משפחה עסקית יסייעו לכם לקבל הלוואה נוחה בערבות המדינה או לבחור מימון אטרקטיבי אחר לעסק.

מידע נוסף בנושא: