ייעוץ לגיוס אשראי

עסקים רבים סובלים ממצוקת אשראי ומתמודדים בעקבות כך עם אתגרים מורכבים, לעתים הם זקוקים להלוואה והבנק מסרב או מקשיח עמדות ודורש מסמכים רבים ובטחונות שאינם ברשותו של העסק. לכן, חשוב להבין מהי מסגרת אשראי, איך היא נקבעת בבנקים השונים וכיצד ניתן להגדיל אותה.

בנק ישראל קבע כי מסגרת אשראי נקבעת בין הבנק ללקוח העסקי, זו למעשה מסגרת מתמשכת של עסקאות עתידיות בחשבון העובר ושב של העסק. בין הבנק ללקוח העסקי נחתם חוזה עם פתיחת החשבון, בהסכם נקבעת מסגרת האשראי עבור העסק. נניח ובהסכם נקבע כי מסגרת האשראי היא 30,000 ש”ח, במצב זה אתם יכולים להיות במינוס עד 30,000 ש”ח אך לא מעבר לכך.

במידה ותחרגו ממסגרת האשראי תשלמו ריבית יקרה וקנסות, והבנק ילחץ עליכם לחזור למסגרת האשראי. חשוב לדעת כי כאשר אתם במינוס אתם משלמים על כך ריביות גבוהות, על אחת כמה וכמה כאשר נמצאים בחריגה, מאחר ואז הבנק גובה ריבית דריבית.

מינוס בחשבון הוא כמו הלוואה שלקחתם מהבנק

ראוי לציין כי חשבון בנק במינוס הוא כמו הלוואה שלקחתם מהבנק, והבנק אינו עובד בחינם. בבנקים גובים ריביות גבוהות על מינוסים, ובעיקר על חריגות ממסגרת האשראי שנקבעה בהסכם עם פתיחת החשבון.

בעלי עסקים רבים מתלוננים, לעתים בצדק, כי הבנקים אינם מסייעים להם ולא מוכנים לאשר להם אשראי הנחוץ לעסק כדי להתקיים ולעמוד בהתחייבויות הכספיות השונות, למשל תשלום לעובדים ולספקים. למעשה, החוק קובע כי הבנק אינו חייב לאשר מסגרת אשראי לעסק, הנושא נתון לשיקולו, וברוב המקרים הבנק דורש ביטחונות כדי לספק אשראי.

במידה והעסק חורג ממסגרת האשראי שנקבעה עבורו, הבנק עלול לא לאשר צ’קים ותשלומים נוספים של העסק כמו הוראות קבע, בטענה כי אין כיסוי מספיק. אם בחשבון העסקי חוזרים מספר צ’קים ללא כיסוי מספיק, הבנק עלול להקשיח עמדות ולהגביל את החשבון. לכן, אם אתם מעוניינים להגדיל את מסגרת האשראי שלכם עליכם להקפיד לא להיות בחריגה ולהימנע ממקרים של צ’קים ללא כיסוי מספיק.

ניהול פיננסי נכון של העסק ימנע חריגות בחשבון בבנק, וכך קל יותר להגדיל מסגרת אשראי, כל עוד יש לכך צידוק בעיני הבנק. לכן, יש לגבות את הבקשה במסמכים רלוונטיים, בעזרת ייעוץ לגיוס אשראי תוכלו להימנע מבעיות בבנק ובמידת הצורך להגדיל את המסגרת.

למידע נוסף בנושא ייעוץ למסגרת אשראי, השאירו פרטים באתר והמומחים של משפחה עסקית יחזרו אליכם בהקדם. אנו מציעים ייעוץ לגיוס אשראי לכל העסקים, נשמח לסייע גם לכם בפתרונות מתקדמים ויצירתיים בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם.

מידע נוסף בנושא: