הלוואה לעסקים בקשיים

התחרות העזה במגזר העסקי בישראל, מביאה לעיתים חברות רבות לספוג הפסדים גדולים ואף אל פשיטת רגל מלאה. את הקשיים הכספיים הגדולים ביותר, חווים עסקים קטנים וחדשים שפועלים ללא גב כלכלי והון עצמי גבוה. ברגע שהמצב הפיננסי מדרדר וברור כי חייבים הזרמת כספים לצורך איזון תקציב ומניעת פשיטת רגל, סביר להניח כי עסק כזה יפנה לבנק בבקשת הלוואה.

עם זאת, צריך לזכור, כי הבנקים המסחריים הם אינם מוסדות צדקה ולכן השיקולים שלהם יהיו מבוססים על עלות מול תועלת בלבד. סביר להניח, כי הלוואה לעסק בקשיים או הלוואה לעסק מוגבל, שספק כי תוחזר, זוהי לא עסקה טובה עבור הבנקים (במיוחד תחת ההגבלות של הרגולטור). לפיכך סביר כי הלווים העסקיים יפנו לאפיקים אחרים, מחוץ לבנק.

הלוואה לעסקים בקשיים מקרנות

כשאנו מדברים על הלוואות לחברות בקשיים מקרנות ממשלתיות או פילנתרופיות, צריך לעשות בידול בין חברות שנקלעו לקשיים פיננסיים באופן זמני לבין עסקים שהגיעו למצב של הגבלת חשבון בנק או צ’קים חוזרים. במידה ומדובר על הקטגוריה השנייה, הרי שרוב הקרנות לא יהיו מוכנות להעניק אשראי לחברות במצב זה, שכן הקריטריונים מדברים על בעלי חברה שמשלמים חובות בזמן.

אם החברה נקלעה לבעיות כלכליות בגלל סיבות אובייקטיביות, אך עדיין עומדת בכל התחייבויותיה, יש באפשרותה לפנות לכמה קרנות, כמו קרן BDSK בערבות מדינה, לדוגמא. במסגרת קרן ממשלתית זו, קיים מסלול ייחודי שמתאים למימון הון חוזר ומטרתו לסייע לעסקים שמתקשים לעמוד בהוצאות. כדי להגדיל את הסיכויים לקבלת הלוואה, כדאי להתייעץ עם מומחים שיעזרו בניסוח הבקשה ובחירת המסלולים.

קבלת הלוואה לעסקים בקשיים מחברות חוץ בנקאיות

פנייה לאופציה של גיוס אשראי מגופים חוץ בנקאיים מתאימה במיוחד לחברות במצב פיננסי בעייתי, שכן הקריטריונים למתן הלוואה הם אינם כה נוקשים כמו בבנקים. למעשה, רבות מהחברות הפרטיות שעוסקות במתן אשראי עסקי, מוכנות להציע אף הלוואות לעסקים מוגבלים בחשבון בנק או הלוואה לעסק עם שיקים חוזרים.

הסיבה לכך היא, כי יש באפשרות חברות אלו לגבות ריבית ועמלות בסכומים גבוהים הרבה יותר מהבנקים – עניין שמפצה על הסיכון הכרוך בהלוואה. עם זאת, מכיוון שמגוון החברות החוץ בנקאיות הוא גדול, חשוב להתייעץ עם אנשים מקצוע, לבחור גוף פיננסי אמין ולא ליפול למלכודות של נוכלים. פורטל משפחה עסקית יכול לסייע בכך במידה רבה.

אנו באתר משפחה עסקית מציעים לך להשוות בין מסלולי ההלוואה המשתלמים ביותר בשוק וכל זאת ללא שום עלות או התחייבות. בנוסף לכך, המומחים שלנו יכולים להקל עליך לקבל את ההלוואה המבוקשת וזאת מפאת הניסיון הרב שהם צברו במשך השנים.

מטרתנו בפורטל משפחה עסקית הוא למצוא לך את ההלוואה האופטימאלית עבור הצרכים שלך, בין אם מדובר על בנקים, קרנות או חברות חוץ בנקאיות. במידה ואתה חושב לקחת הלוואה עסקית בזמן הקרוב, כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו ניצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.

מידע נוסף בנושא: