מימון נכס מסחרי

רוב עסקאות הנדל”ן שמתבצעות בישראל, מתרכזות בשוק הפרטי – דהיינו, אנשים אשר זוהי קניית הדירה הראשונה שלהם, משפרי דיור שרוכשים דירה שנייה או משקיעים בנדל”ן שהפכו להיות נפוצים יותר בעת האחרונה. כמו כן, רבות מן הדירות שנרכשות (ובעיקר דירות ראשונות) ממומנות על ידי משכנתאות שנלקחות מן הבנקים וזאת בגלל המחירים הגבוהים של הנדל”ן בישראל.

אולם, קיים סוג אחר של עסקאות נדל”ן שהוא פחות מוכר לציבור הכללי, והוא רכישת הנכסים לצורך שימוש מסחרי.

מימון נכס מסחרי – מאפיינים והבדלים מנכס רגיל

אם כן, רובנו יודעים, כי כאשר אדם מעוניין לקחת משכנתא לצורך מימון דירה למגורים, הבנק יבדוק את המאפיינים האישיים שלו על כל מרכיביו. כלומר, חשיבות גדולה יש להכנסה השוטפת של הלווים, היסטוריית האשראי הקודמת, פוטנציאל ההשתכרות העתידי ועוד. כל הבדיקות מתבצעות כדי לוודא שהמשכנתא תוחזר באופן מסודר בשנים הבאות.

צריך לציין, כי הדירה למגורים אינה מביאה תשואה ורווחים כלשהם לבעליהם, לפיכך אין כאן שום עניין שנכנס למערכת השיקולים של הבנק. זהו גם ההבדל המהותי ביחס לנכסים מסחריים (בתי מלון, חנויות, משרדים ועוד), אשר יכולים להניב רווחים משמעותיים לבעלים.

המסקנה העיקרית היא, כי כאשר לווה מעוניין לקבל מימון לרכישת נכס מסחרי מהבנק, הוא צריך לדעת שהמלווה יסתכל על פוטנציאל הרווחים של הנכס בטווח הארוך. לרוב, הבנק שולח שמאים כדי שאלה יעריכו את השווי של הנכס ביחס לתשואה העתידית ומכניסים זאת למערכת השיקולים שלהם. במידה וההערכה הכללית של הלווה והנכס היא חיובית, סביר להניח כי המימון לרכישת נכס יאושר.

במידה ואתה חושב על רכישת נכס מסחרי מכל סוג שהוא, הגעת למקום הנכון. אנו יכולים להציע לך את המסלולים המשתלמים ביותר של הלוואות בשוק הבנקאי והחוץ בנקאי. באמצעות פורטל משפחה עסקית, תוכל להשוות בקלות בין האפיקים שמתאימים לך ביותר ולאחר מכן לעשות את הבחירה הסופית בסיוע המומחים שלנו.

חשוב לזכור, כי עלויות מימון נכסים מסחריים יכולות להגיע לסכומים משמעותיים מאד. אם אתה מעוניין לקבל לחסוך זמן וכסף, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

מידע נוסף בנושא: