הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים – סיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים – סיוע לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה

על רקע התפשטות נגיף הקורונה והפגיעה המשמעותית בפעילות העסקית, הוחלט על פתיחת קרן הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים. הקרן מציעה הלוואות ייעודיות לעסקים שנקלעו לקשיים תזרימיים, לתקופה של עד חמש שנים, בריבית אטרקטיבית, עם אפשרות לדחיית תשלומי הקרן עד 12 חודשים.

קרן קורונה לעסקים מציעה הלוואה מהירה לעסקים שנפגעו מהנגיף

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף אגף החשב הכללי במשרד האוצר מציעים לעסקים שנפגעו ונקלעו לקשיים תזרימיים מסלול הלוואות בהליך מזורז ובריבית מועדפת. הלוואות קורונה לעסקים בסיכון נועדו לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיי תזרים כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה. הלוואת קורונה לעסקים בסיכון מיועדת לעסקים שנפגעו מהמשבר וניתנת בהליך אישור מהיר, בריבית מוזלת ובשיעור מוגדל של ערבות המדינה.

כדי לקבל סיוע לעסקים קטנים שנפגעו מהמשבר יש לעמוד בתנאי הסף הבאים:

  • עסק רשום בישראל (עוסק מורשה, חברה בע”מ, עמותה או שותפות).
  • מחזור הכנסות שנתי עד 100 מיליון ₪.
  • חשבון עסקי ואישי ללא מגבלות ועיקולים.
  • אין לעסק חוב פגום, והעסק לא מצוי בהליך של כינוס נכסים, פירוק, הסדר נושים או בהקפאת הליכים.

הלוואות קורונה לעסקים קטנים ובינוניים – תנאי ההלוואה

התנאים שנקבעו לקבלת הלוואה מקרן קורונה לעסקים הם:

  • סכום ההלוואה בהתאם למחזור השנתי של העסק, עד 40% ממחזור המכירות השנתי האחרון, ועד 20 מיליון ₪.
  • פריסת תשלומי ההלוואה עד 5 שנים.
  • אפשרות לדחיית תשלומי קרן ההלוואה לתקופה של עד 12 חודשים.
  • ביטחונות עד 5% מגובה ההלוואה, במקום 25% ביטחונות במסלולים הרגילים.
  • המדינה משלמת את הריבית בשנה הראשונה, והחל מהשנה השנייה הריבית הממוצעת היא פריים + 1.5%.

כדאי לדעת כי הקרן מטפלת בבקשות בצורה מהירה, ימי הטיפול בבקשה הם עד 7 ימי עסקים ואין עמלות או תשלומים נוספים לבנק או למדינה. זו הלוואה אטרקטיבית המתאימה לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיי תזרים בעקבות התפרצות הקורונה, וחשוב לציין שההלוואות ניתנות גם לעסקים גדולים שנפגעו ממשבר הקורונה. בכדי לשפר את הסיכוי לקבלת הסיוע כדאי להגיש את הבקשה בעזרת המומחים של משפחה עסקית.

קרן בערבות המדינה לעסקים נפגעי קורונה – הגשת בקשה להלוואה

הגשת בקשה לקבלת הלוואות קרן קורונה בערבות המדינה מתבצעת באמצעות מילוי טופס באתר המקוון של משרד האוצר. יש לפתוח את האתר בדפדפן מסוג כרום, ללחוץ על כפתור הגשת בקשה ולעבור רישום מהיר במערכת ההזדהות הממשלתית. לאחר הכניסה למערכת ההזדהות הממשלתית יש למלא בדיוק רב את הטופס הייעודי, הטופס כולל פרטים שונים כמו פרטי העסק, סכום ופרטי ההלוואה אותה מעוניינים לקבל ועוד. הטופס ישלח לגוף המממן, ניתן לבחור בבנקים כמו בנק מזרחי, בנק טפחות, בנק דיסקונט או בנק לאומי.

לאחר הגשת טופס הבקשה לקבלת הסיוע, המערכת שולחת באופן אוטומטי אישור לכתובת הדואר האלקטרוני אותה מזינים בטופס. תהליך הגשת הבקשה לקבלת הלוואות קרן קורונה בערבות המדינה הוא מהיר ופשוט, יחד עם זאת חשוב לזכור כי עסקים רבים מגישים בקשה להלוואה הנוחה והאטרקטיבית, לכן כדאי להגיש את הבקשה בעזרת אנשי מקצוע מנוסים ולשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה.

יש לציין כי גם עסקים שקיבלו הלוואה, אך הם עדיין מתמודדים עם קשיים תזרימיים, יכולים להגיש בקשה להלוואה הנוחה, במקרה זה עליהם להגיש בקשה להלוואה משלימה.

אם העסק שלכם נפגע כתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה ואתם מעוניינים להגיש בקשה לקרן קורונה לעסקים – הנכם מוזמנים לפנות אלינו לצורך הכנת תוכנית עסקית, לליווי צמוד ולהגשת בקשה מסודרת ומפורטת בהתאם להנחיות. בעזרתנו תוכלו לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה האטרקטיבית. צרו איתנו קשר עוד היום באמצעות מילוי הטופס ליצירת קשר כאן באתר – אנחנו נסייע לכם לקבל הלוואת קורונה בערבות המדינה.

מידע נוסף בנושא: