הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה

חדרי בריחה הפכו לטרנד פופולרי בישראל בעשור האחרון, זהו תחום המתפתח במהירות ויזמים רבים משקיעים בו. חדרי בריחה הפכו תוך זמן קצר לצורת בילוי פופולרית ומבוקשת, וכבר היום יש עשרות מתחמים בפריסה ארצית רחבה, והצפי הוא שחדרי בריחה נוספים יוקמו בשנים הקרובות.

ענף חדרי הבריחה בישראל

ענף חדרי הבריחה בישראל הפך לתעשייה גדולה ולטרנד מוביל ופופולרי, כמו בשאר העולם. בתחילת שנת 2016 היו כ-60 חדרי בריחה, כיום, בשנת 2019 יש למעלה מ-300 מקומות, לכן רבים טוענים כי השוק הגיע לרוויה, אך עדיין לא מעט יזמים המקימים חדרי בריחה חדשים בגלל פוטנציאל הרווח.

ענף חדרי הבריחה בארץ עבר לא מעט שינויים בשנתיים האחרונות, אם בתחילת הדרך היו יזמים פרטיים שהקימו חדרי בריחה, כיום יש שחקנים גדולים המנהלים מספר מתחמים במיקומים שונים, ויש גם אפשרות לרכוש זכיינות בתמורה לתשלום של אחוז מסוים מהמחזור.

פתיחת עסק בתחום חדרי הבריחה

פתיחת עסק חדש בענף חדרי הבריחה מחייבת אתכם להשקיע לא מעט כסף. חובבי הז’אנר מחפשים כל הזמן מתחמים חדשים ואיכותיים יותר, לכן יש להשקיע בחדר בריחה מעוצב ומתקדם יותר, וחשוב לבחור קונספט מלהיב שגורם לישראלים בכל הגילים להגיע למקום ולבלות בו. אגב, כיום היזמים כבר הבינו כי עליהם לספק חוויה ייחודית ומקורית לשחקנים, ומעבר להשקעה בחדר הבריחה עצמו הם מציעים אפשרויות בילוי נוספות כמו בר אלכוהול, עמדות משחקי מחשב ומולטימדיה וכדומה.

בניית תוכנית עסקית לחדר בריחה

לפני פתיחת עסק חדש בענף חדרי הבריחה חשוב לבנות תוכנית עסקית מסודרת ומקצועית. התוכנית העסקית כוללת סקירת שוק ומתחרים, מאפייני קהל היעד, עלויות מימון לפתיחת חדר בריחה, תזרים מזומנים, צפי הכנסות – הוצאות, אחוזי רווחיות חדר בריחה, עלויות פרסום, ציוד ועוד.

חשוב לציין כי תוכנית עסקית נחוצה עבורכם כדי לבדוק את כדאיות הקמת העסק, לבחון מהו פוטנציאל הרווח של חדר הבריחה, לעקוב אחר הביצוע בפועל, ואחת המטרות של התוכנית העסקית היא לצורך גיוס אשראי והלוואות להקמת העסק או להשקעה בו. כמו כן, אפשר להציג את התוכנית העסקית בפני משקיעים פוטנציאליים.

כמה עולה לפתוח חדר בריחה

עלות פתיחת חדר בריחה, כולל עלויות תפעול העסק בשנה הראשונה, עשויה להגיע ל-300,000 ₪, אך העלות משתנה מעסק לעסק ויש להתייחס לעלויות הבאות:

 • השכרת נכס מסחרי בגודל 60 מ”ר לפחות.
 • הוצאות שוטפות כמו ארנונה, חשמל, מים, רואה חשבון וכדומה.
 • ביטוחים לעסק.
 • עלויות רישוי לעסק.
 • אבטחה ומיגון.
 • שיפוץ המקום ורכישת ציוד, עיצוב מושקע ועוד.
 • עלויות שיווק ופרסום.
 • כוח אדם (שכר חודשי).

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חדר בריחה

פתיחת חדר בריחה חדש יכולה לייצר עבורכם הכנסה טובה אך נדרשת השקעה גבוהה כדי להקים את העסק. כדי לגייס הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה עליכם להגיש טופס ולצרף תוכנית עסקית ומסמכים נוספים, את הבקשה יש להגיש לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן. לאחר פגישה עם כלכלן מטעם הגוף המתאם, וכל עוד הוא מאשר את בקשתכם, התיק יועבר לטיפול על ידי הבנק המלווה, ולבסוף ועדת האשראי של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים תקבל החלטה סופית האם לאשר את ההלוואה ובאיזה תנאים.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לחדר בריחה קיים

אם יש לכם חדר בריחה ואתם זקוקים להלוואה כדי לשפץ את המקום, לשנות קונספט, להשקיע בעיצוב ובציוד חדש או להרחיב את העסק, אתם יכולים לקחת הלוואה מאחד הבנקים, אך במקרים מסוימים כדאי לכם לקחת הלוואה חוץ בנקאית. לכן, כדאי להשוות הצעות להלוואה לחדר בריחה מכמה גופים פיננסיים, מומלץ להיעזר ביועץ מקצועי, ורק לאחר סקר שוק תוכלו לקבל החלטה פיננסית שקולה ונכונה.

טיפים לפתיחת חדר בריחה

 • הצלחת חדר הבריחה תלויה בין היתר בקונספט, בעיצוב ובציוד.
 • כדאי לבחור נכס מסחרי להקמת חדר הבריחה, אנשים מוכנים להגיע למקום איכותי המספק חוויה ייחודית גם ממרחקים.
 • חשוב להשקיע היטב בפרסום ובמיתוג חדר הבריחה כדי לחשוף את העסק ולהנות מביקוש רב.
 • מומלץ לגייס הלוואה בערבות המדינה לחדר הבריחה בגלל התנאים האטרקטיביים ותנאי ההחזר הנוחים.

גיוס הלוואה בערבות המדינה לחדר בריחה מחייב ידע וניסיון, כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה הנוחה השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה. היועצים המנוסים של משפחה עסקית יחזרו אליכם בהקדם האפשרי וילוו אתכם באופן צמוד עד קבלת המימון הנדרש עבורכם להקמת חדר הבריחה.

מידע נוסף בנושא: