הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

לווים עסקיים רבים שזקוקים לסכומי כסף עבור מטרות שונות, כבר מזמן אינם מסתמכים רק על הונם העצמי או מסלולי האשראי הזמינים בבנקים בלבד. למעשה, קיים מעבר איטי אבל בטוח אל השוק החוץ בנקאי וזאת בגלל הנגישות הגבוהה יותר של אפיקים אלה והגמישות שהם מציעים ללווים הפוטנציאליים.

בנוסף ליתרונות היחסיים של אשראי חוץ בנקאי, ראוי כמובן לציין גם את הסיבה העיקרית לגיוס הלוואות שלא בבנקים, והיא הקשחת התנאים לקבלת אשראי בגופים הבנקאיים. הדבר נוגע בעיקר ליזמים וחברות שנקלעו לחובות ובמקרים אלו, הבנקים פשוט לא רוצים לקחת את הסיכון שההלוואה לא תוחזר באופן מסודר.

מאפייני גיוס אשראי במסגרת הקרן בערבות מדינה

פרט לאפיקים החוץ בנקאיים המוכרים יותר, כמו אשראי דרך גופים פנסיוניים או חברות פרטיות שונות, קיימות גם קרנות ממשלתיות ללא מטרת רווח שמטרתן לסייע למגזר העסקי בישראל. אופן הפעולה של קרנות אלה, היא על ידי הענקת ערבות מדינה לחברות שמבקשות הלוואה ועל ידי כך פתיחת אפשרויות חדשות לקבלת הלוואות בנקאיות.

ברגע שלווה עסקי מסוים מקבל את הערבות המיוחלת מהקרן ומגיע לאחד הבנקים שעובדים בשיתוף עמה, נציגי הבנק יהיו הרבה יותר רגועים מבחינת הסיכונים הקיימים ויוכלו להעניק את האשראי המבוקש ביתר קלות. גם אם הלווה יגיע בסופו של דבר לפשיטת רגל ולא יוכל להחזיר את הסכומים שנלקחו, תמיד ניתן לפנות למדינה בבקשה לפרוע את הערבויות.

חשוב לציין, כי בקשת הלוואה לכיסוי חובות במסגרת הקרן בערבות מדינה כרוכה גם בבחירה של מסלולים מתאימים והגשת בקשה לחברה מתווכת (בדרך כלל מדובר על פירמת רו”ח). אישור חיובי ניתן לאחר דיון בוועדה ובדיקות מעמיקות של מאפייני העסק.

קבלת הלוואה בערבות מדינה לכיסוי אובליגו

כשמדובר על אובליגו של חברה ספציפית, ההתייחסות היא לכל החובות העומדים של העסק כלפי גופים חיצוניים, כאשר בתוך זה נכלל בין השאר ניצול מסגרת אשראי בנקאית באמצעות כניסה לאוברדרפט, התחייבויות עתידיות לספקים, הלוואות מסוגים שונים ועוד. כל חברה מעוניינת כמובן להקטין את האובליגו שלה וזאת כדי לשפר את מאזן התשלומים ולשלם פחות ריבית על האשראי.

הקרן בערבות מדינה מאפשרת אמנם לקיחת הלוואה לכיסוי אובליגו, אך עושה זאת תחת הגבלות מסוימות. ראשית, הסכום שמוקצה עבור כיסוי חובות לא יכול לעלות על 50% מהאשראי המבוקש ושנית, ישנה העדפה ברורה למתן הלוואות עבור יזמים וחברות שרוצות לפתח את העסק או להקים פרויקטים חדשים. הסיבה לכך נעוצה בכך, שהקרן בערבות מדינה קמה בעיקר כדי לסייע לחברות בעלות פוטנציאל עתידי ולא לצורך תמיכה בעסקים מפסידים.

במידה והחברה הלווה בכל זאת מצליחה לקבל את האשראי המבוקש מהקרן ולשכנע את המלווים, כי יש לה סיכויים טובים לצאת מהתסבוכת הפיננסית, באפשרותה לסגור חלק מההלוואות עם ריבית גבוהה ולהחליפן באשראי משתלם יותר. יחד עם זאת, חשוב גם לבדוק בצורה מוקדמת את הכדאיות בהמרת ההלוואות מבחינת ריבית ולברר בבנקים, האם הם מוכנים לפרוע את האשראי ללא קנסות.

אנו בפורטל משפחה לעסקים רוצים לסייע לך לאתר את מסלול ההלוואה העסקי המתאים ביותר לצרכיך, בין אם מדובר על אשראי מבנקים, קרנות ממשלתיות או חברות חוץ בנקאיות מסוגים שונים. אשראי עסקי זמין כיום בצורות מגוונות מאד וישנם הבדלים שקשורים לתשלומי ריבית, משך זמן הפירעון, עמלות, ביטחונות ותנאים אחרים. בסיוע המומחים שלנו, תוכל להשוות בין האופציות הקיימות ללא כל עלות או התחייבות.

מידע נוסף בנושא: