הלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה

ענף בתי הספר לנהיגה בישראל נחשב לאחד הענפים היציבים במשק, מהסיבה הפשוטה שכל אדם המעוניין ברישיון נהיגה חייב ללמוד אצל מורה מוסמך. יש מעל 3,500 מורים לנהיגה ומעל 560 בתי ספר לנהיגה ברחבי המדינה. זהו ענף יציב הצומח בקצב אחיד לאורך השנים בגלל הריבוי הטבעי באוכלוסייה, רוב התלמידים בוחרים את בית הספר לנהיגה בעקבות המלצה מחברים או בני משפחה שלמדו אצל מורה זה או אחר.

ענף בתי הספר לנהיגה בישראל

בענף בתי הספר לנהיגה בישראל פועלים כיום למעלה מ-560 בתי ספר, ובמאגר המורים לנהיגה רשומים מעל 3,500 מורים מוסמכים. בנוסף, בשנים האחרונות החלה לפעול רשת ארצית ללימודי נהיגה.

חשוב לדעת כי כל אדם המעוניין להוציא רישיון נהיגה חייב ללמוד לפחות 26 שיעורים אצל מורה מוסמך ללימודי נהיגה, ובנוסף עליו לעבור בהצלחה מבחן תיאוריה ומבחן מעשי (טסט). הענף תחרותי כיוון שבתי הספר מתחרים זה בזה על כל תלמיד, עם זאת הענף יציב וניתן להרוויח בו היטב. ישנם בתי בספר לנהיגה בבעלות פרטית, כאשר חלק מבתי הספר נמצאים בבעלות משותפת עם המורים לנהיגה.

פתיחת עסק בתחום בתי ספר לנהיגה

כדי לפתוח עסק חדש בתחום בתי הספר לנהיגה חשוב ללמוד את מאפייני השוק, להכיר את המתחרים, ויש לקבל החלטות פיננסיות רבות, למשל בחירת מימון לפתיחת בית ספר לנהיגה, דרכי שיווק, רכישת רכבים איכותיים ועמידים המתאימים ללימודי נהיגה וזולים לתחזוקה ועוד.

בניית תוכנית עסקית לבית ספר לנהיגה

לפני פתיחת העסק החדש חשוב להכין תוכנית עסקית לבית ספר לנהיגה. התוכנית העסקית תסייע לכם להכיר את השוק ומאפייניו הייחודיים, לנסח חזון עסקי ולהגדיר מטרות ויעדים, לבדוק כדאיות כלכלית להקמת העסק, לחשב אחוזי רווחיות בית ספר לנהיגה על פי מודל הכנסות והוצאות וצפי תזרים המזומנים לשנה ועוד.

התוכנית העסקית נחוצה גם כדי לגייס מימון לפתיחת בית ספר לנהיגה, בין היתר באמצעות הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה או מקרנות אחרות. את התוכנית העסקית אפשר להציג גם בפני משקיע פוטנציאלי, ויש לצרף את התוכנית המפורטת והמאורגנת בכל בקשה לקבל מימון או לצורך גיוס אשראי לבית ספר לנהיגה חדש.

כמה עולה לפתוח בית ספר לנהיגה

עלות פתיחת בית ספר לנהיגה משתנה ממקרה למקרה. אפשר לפתוח בית ספר לנהיגה קטן עם מורה אחד בלבד, אך לרוב פותחים בית ספר עם מספר מורים לנהיגה, וכדי להגדיל הכנסות אפשר להציע גם לימודי נהיגה למשאית, לאופנוע וכלי רכב נוספים, לא רק לרכב פרטי, אך אז ההשקעה גבוהה בהרבה.

עלות פתיחת בית ספר לנהיגה משתנה בהתאם למיקום העסק ועלויות שכר הדירה, ארנונה ושיפוץ המקום, עלות ההשקעה ברכבים ייעודיים ללימודי נהיגה, ביטוחים, אישורים, שילוט, עלויות שיווק ופרסום, כוח אדם וכמובן עלויות המימון. באופן כללי, ההשקעה הראשונית הנדרשת לבית ספר עם רכב אחד ללימודי נהיגה היא כ-250,000 ₪.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית ספר לנהיגה

כדי לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת בית ספר חדש ללימודי נהיגה יש להגיש בקשה מסודרת באופן מקוון לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן לעסקים קטנים ובינוניים. נציגי הגוף המתאם יקבעו אתכם פגישה ולאחריה יוחלט האם לאשר את הבקשה ולהעביר את התיק לבנק המלווה או לדחות את הבקשה בגלל אי כדאיות או מסיבה אחרת.

מומלץ למלא את הבקשה ולהכין את התוכנית העסקית שיש לצרף למסמכים בעזרת יועצים מנוסים שמכירים את מסלולי ההלוואות של קרנות המימון השונות בערבות המדינה.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לבית ספר לנהיגה קיים

לבית ספר לנהיגה קיים אפשר לגייס הלוואה מהבנק, אך במקרים רבים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית. חשוב לדעת כי הלוואה חוץ בנקאית, למשל הלוואה בערבות המדינה או הלוואה מחברת מימון, אינה פוגעת באובליגו של העסק, קל לגייס את המימון הנדרש ואין צורך להתמודד עם הביורוקרטיה המסואבת והמעייפת של הבנקים.

טיפים לפתיחת בית ספר לנהיגה

  • עלות החזקת בית ספר לנהיגה היא יקרה, לכן כדאי לשקול הקמת בית ספר יחד עם מורים אחרים.
  • גיוס הלוואה בערבות המדינה היא הדרך המשתלמת ביותר להקמת בית ספר לנהיגה.
  • חשוב להשקיע במיתוג בית הספר לנהיגה.

היועצים של משפחה עסקית יסייעו לכם להגיש בקשה מסודרת עם תוכנית עסקית מקצועית לקרנות מימון בערבות המדינה, ובהתאם לצורך יפנו את הבקשה שלכם לגורמים מובילים כדי לגייס עבורכם מימון בתנאים אטרקטיביים. השאירו פרטים בטופס למטה ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי ונסייע לכם לקחת הלוואה בערבות המדינה לבית ספר לנהיגה.

מידע נוסף בנושא: