קרנות והלוואות לעסקים בערבות המדינה

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותקרנות והלוואות לעסקים בערבות המדינה

מדינת ישראל החליטה על הקמת קרנות סיוע לעסקים בערבות המדינה כדי להקל על היזמים המתמודדים עם מצוקת האשראי הקשה בגלל מדיניות הבנקים, וכדי לעודד יזמות, חדשנות, השקעות ויצירת מקומות תעסוקה חדשים. באמצעות הלוואות בערבות המדינה יכולים בעלי עסקים ויזמים לקבל מימון אטרקטיבי להקמת עסק חדש, לצרכי מימון הון חוזר, להשקעה בעסק קיים ולמטרות נוספות.

יש מגוון מסלולי הלוואה לעסק בערבות המדינה ומספר קרנות המציעות סיוע בתנאים נוחים לעסקים שונים בכל התחומים. בין קרנות הסיוע המוכרות בערבות המדינה ניתן למנות את:

  • הקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה המציעה גם מסלול השקעות לתעשייה
  • קרן לעסקים במצוקה
  • מסלול תנופה של הרשות לחדשנות
  • קרן לעידוד חדשנות בתעשייה

למי מתאימה הלוואה לעסק בערבות מדינה?

הלוואות לעסקים בערבות מדינה מסייעות ליזמים ולחברות רבות בכל הארץ, ניתן לקבל הלוואה נוחה להקמת עסק חדש, הון חוזר ולהשקעות, כאשר היזם נדרש להציג בטוחות נמוכים מהמקובל, ולרוב תנאי ההלוואה נוחים יותר מהמקובל במערכת הבנקאות.

קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים מטעם משרד הכלכלה והתעשייה מסייעת מדי שנה לעסקים רבים, יש לעמוד בדרישות הסף כדי להגיש בקשה ולקבל את ההלוואה האטרקטיבית, בין השאר מחזור שנתי עד 100 מיליון ש”ח. יזמים יכולים לקבל עד 500,000 ₪ להקמת עסק חדש, ההלוואה לתקופה של עד 5 שנים, עם אפשרות לחצי שנה גרייס, תנאי הריבית כמקובל בענף הבנקאות להלוואות דומות.

כמו כן, הקרן בערבות המדינה מציעה מסלולי הלוואות בתנאים נוחים לעסקים קטנים שמחזור המכירות שלהם עד 6.25 מילון ₪, לעסקים קטנים בעלי מחזור גבוה יותר, לעסקים בינוניים, לתעשיינים ויש גם מסלול הלוואות מהיר עד 100,000 ₪.

מהם היתרונות של הלוואות בערבות המדינה?

הלוואות לעסקים בערבות מדינה מחייבות את היזם להעמיד בטחונות הנמוכים באופן משמעותי מהביטחונות שבנקים דורשים מיזמים ומבעלי עסקים. חשוב לדעת כי ערבות המדינה ניתנת לבנקים שזכו במכרז של הקרן, הבנקים מעניקים את ההלוואה למרות הסיכון הגבוה, וכך למעשה עסקים רבים יכולים לקבל את המימון הנחוץ עבורם להשקעות, לצמיחה, למחקר ופיתוח ולהקמת עסקים חדשים.

כאשר מחפשים קרנות והלוואות בערבות מדינה מומלץ לפנות ליועץ מנוסה בתחום, בעזרת חברת הייעוץ ניתן להכין תוכנית עסקית מקצועית ומפורט, להגיש בקשה מסודרת ולמעשה לשפר משמעותית את הסיכוי לקבל ההלוואה הנחוצה לעסק.

כדי לקבל הלוואות בערבות המדינה יש לפנות לגוף המתאם, נציגי הגוף המתאם ממונים על ידי המדינה לבדוק את בקשת הסיוע ולבדוק את יכולת ההחזר של העסק. במידה והגוף המתאם משתכנע על כדאיות מתן ההלוואה לעסק, מועברת הבקשה להמשך טיפול באחד מ-4 הבנקים שזכו במכרז של קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. לאחר בדיקה כלכלית על ידי נציגי הבנק מועברת הבקשה להחלטת ועדת האשראי של הקרן ונקבעים תנאי ההלוואה הסופיים.

סיוע לעסקים בערבות מדינה

כדי לשפר סיכויים לקבלת הלוואות וסיוע לעסקים בערבות מדינה, ועל מנת לקצר תהליכים מומלץ, לפנות ליועצים של משפחה עסקית. היועצים המנוסים מסייעים לעסק להכין בקשה מסודרת עם מסמכים המעידים על היתכנות כלכלית גבוהה של העסק. הליווי כולל בניית תוכנית עסקית הכוללת פרק תזרים מזומנים וצפי הכנסות.

למידע נוסף ולייעוץ פיננסי בנושא קרנות והלוואות בערבות מדינה השאר פרטיך באתר. היועצים של  משפחה עסקית יחזרו אליך בהקדם עם כל הפרטים הנחוצים עבורך, נשמח לסייע לך להגיש את המסמכים ולזכות בהלוואה שהעסק זקוק לה, מאחת הקרנות בערבות מדינה או ממקורות מימון אחרים.

מידע נוסף בנושא: