הלוואה בערבות המדינה לחברת הובלות

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות המדינה לחברת הובלות

ענף ההובלות בישראל החל כבר בימי המנדט הבריטי בארץ, כיום יש מעל 320,000 משאיות הנעות על כבישי המדינה. הענף נחשב לאחר החשובים בארץ מאחר והוא תומך בכל ענפי התעשייה והמסחר, כאשר יש חברות המתמקדות הובלת דירות ומשרדים וחברות הובלה המתמחות בהובלת מטענים וסחורות, בעיקר ללקוחות עסקיים.

הקמת עסק בתחום ההובלות מחייב הכרות מעמיקה עם השוק, השקעה גדולה ברכבי הובלות ובתשתיות המתאימות. יש בשוק שחקנים רבים, וניתן לרכוש טנדרים, משאיות קלות, בינוניות וכבדות ממגוון מותגים מובילים ואמינים.

ענף ההובלה בישראל

ענף ההובלות בישראל מתפתח לאורך השנים ועובר שינויים תכופים. מאחר ורוב הענף מושתת על הובלות במשאיות, ניתן לראות מדי יום עשרות אלפי רכבי הובלה הנעים על כבישי הארץ. בענף פועלות חברות רבות, קטנות וגדולות, החל מחברות זעירות עם משאית הובלות אחת ועד חברות ענק עם צי גדול ומגוון.

זהו שוק תחרותי ההולך ומתמקצע עם השנים, מעבר לציוד הנדרש יש למתג את העסק, להשקיע בשיווק, ליצור קשרים עסקיים אמינים ולספק שירות מקצועי ומתקדם. ראוי לציין כי רק שוק הובלות הדירה והמשרדים עצמו מגלגל מאות מיליוני שקלים בשנה, אך נתח גדול משוק ההובלות מתמקד בהובלות יבשתיות של מוצרי צריכה, שירות למפעלים וליבואנים ושינוע מטענים וסחורות.

פתיחת עסק בתחום הובלה

פתיחת עסק חדש בתחום ההובלה מחייב מימון גבוה כדי לרכוש לפחות משאית אחת, שעלותה כמה מאות אלפי שקלים. אמנם, ניתן לרכוש משאית יד 2 כדי למזער את עלויות הקמת העסק, אך כיום יש פתרונות מימון אטרקטיביים לרכישת משאיות ורכבי הובלה נוספים, לרבות ליסינג ותשלומים. מעבר להשקעה במשאית יש לרכוש ציוד, להעסיק צוות יעיל, להקים משרד ולהשקיע בשיווק אפקטיבי.

רוב היזמים המקימים חברת הובלות חדשה פונים לבנקים כדי לגייס מימון להקמת חברת הובלות, ניתן לקבל הלוואות גם מחברות מימון פרטיות, אך יש פתרונות מימון נוספים כמו קרנות סיוע בערבות המדינה וקרנות המופעלות על ידי הסוכנות היהודית.

בניית תוכנית עסקית לחברת הובלות

גיוס אשראי להקמת חברת הובלות מתחיל בכתיבת תוכנית עסקית מקצועית ומקיפה. תוכנית עסקית כוללת פרקים שונים כמו מימון, שיווק, תזרים מזומנים, צפי הכנסות, סקירת שוק, אחוזי רווחיות חברת הובלות ועוד.

התוכנית העסקית חשובה ליזם על מנת להכווין את דרכו ולפעול במיומנות כדי להצליח, במיוחד בשנים הראשונות לאחר הקמת העסק. יש תחרות גבוהה בענף וכדי להצליח חשוב ללמוד את הענף, להבין מי המתחרים ולגבש אסטרטגיה מנצחת על מנת לחדור לשוק רווי תחרות.

כמה עולה לפתוח חברת הובלות

עלות  הקמת חברת הובלות משתנה בהתאם לפרמטרים כגון השקעה במשאיות וברכבי הובלות נוספים, רכישת ציוד הנדרש לעבודה, עלויות מימון, משרד, צוות, שכר עבודה, ביטוחים ועוד. ישנן תקנות שחובה לעמוד בהן כדי לקבל אישור להפעלת החברה למתן שירות בתחום, לכן חשוב לפעול בהתאם לחוקי התעבורה.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת חברת הובלות

גיוס הלוואה בערבות המדינה לחברת הובלות אינו דבר של מה בכך, יש להגיש בקשה מסודרת ועניינית לאחד משני הגופים המתאמים של קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. עסק חדש בתחום ההובלות יכול לקבל עד 300,000 ₪ הלוואה להקמת החברה, בעוד עסק קיים המעוניין להשקיע בציוד חדש ולהתרחב יכול לקבל הלוואה גדולה יותר, בהתאם למחזור השנתי ופרמטרים נוספים.

מומלץ לפנות ליועץ עסקי על מנת להכין תוכנית עסקית מקצועית, למלא את השאלון ולצרף מסמכים רלוונטיים לחיזוק הבקשה ולשיפור משמעותי של הסיכוי לקבלת המימון הנדרש. מעבר לקרן לסיוע לעסקים קטנים ובינוניים יש קרנות מדינה נוספות מהן ניתן לגייס את המימון הנדרש להקמת חברת הובלות חדשה או להשקעה בחברה קיימת.

הלוואה בנקאית / חוץ בנקאית לחברת הובלות קיימת

חברות הובלה קיימות זקוקות אחת לתקופה להלוואות ולפתרונות מימון נוספים, למשל ליסינג לקניית משאית חדשה או יד 2. ניתן לקחת הלוואה בנקאית אך זו פוגעת באובליגו וגם הבנקים אינם ממהרים להעניק את המימון הנחוץ לבעל העסק. לכן, במקרים מסוימים עדיף לקחת הלוואה חוץ בנקאית בתנאים נוחים ובפריסת תשלומים ארוכה. מימון חוץ בנקאי אינו פוגע במסגרת האשראי של העסק ומאפשר לבעלי החברה להשקיע בציוד הנדרש ולהרחיב את העסק.

טיפים לפתיחת חברת הובלות

כדי לפתוח חברת הובלות חדשה חשוב ללמוד היטב את הענף וליצור בידול מהמתחרים. מומלץ לקבל ייעוץ עסקי כדי לבחור נכון פתרונות מימון להקמת העסק או להשקעה בעסק קיים. כמו כן, כדאי לערוך סקר שוק מקיף על מנת לבחור הלוואה בתנאים מועדפים עם החזר חודשי שאינו מכביד על ההוצאות החודשיות השוטפות.

צוות המומחים של משפחה עסקית ילווה אתכם לכל אורך הדרך עד להשגת המימון הנדרש עבורכם להקמת חברת הובלות חדשה או להשקעה בעסק קיים. השאירו פרטים בטופס שבאתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם הצעה אטרקטיבית, ללא עלות או התחייבות מצדכם.

מידע נוסף בנושא: