קרנות מימון לעסקים קטנים

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותקרנות מימון לעסקים קטנים

עסקים קטנים חשובים לצמיחה של המשק, ליציבות הכלכלה בישראל וליצירת מקומות עבודה. למרות חשיבותם הם מתקשים לגייס ולהשיג אשראי לצורך מימון הפעילות השוטפת, למימון הון חוזר, להשקעות ולהקמת עסקים חדשים. לכן, כדאי לדעת כי יש מגוון קרנות מימון לעסקים קטנים המציעות הלוואות נוחות בתנאים אטרקטיביים, חלק מהקרנות הן בערבות המדינה, חלקן פילנתרופיות וחלקן בבעלות גופים פיננסיים כמו בנקים, קרנות הון סיכון ועוד.

קרנות מימון לעסקים קטנים בערבות המדינה

מדינת ישראל מודעת למצוקת האשראי הקשה ממנה סובלים בעלי עסקים קטנים בכל הארץ. לכן, המדינה החליטה להקים את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, הקרן מנוהלת על הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, ניתן לקבל דרכה הלוואות נוחות ב-3 מסלולים עיקריים:

  • מסלול עסקים בהקמה
  • מסלול הון חוזר
  • מסלול השקעות

תנאי הסף הם עסקים עם מחזור מכירות שנתי עד 100 מיליון ₪, ללא חובות לרשויות המס וללא מגבלות בחשבון הבנק של העסק ובעליו. זו הלוואה נוחה בריבית אטרקטיבית, לרוב לתקופה של עד 5 שנים עם אפשרות לגרייס ל-6 חודשים.

קרנות מימון לעסקים הקטנים

כאמור, יש מגוון קרנות סיוע במימון לעסקים קטנים, חלקן מנוהלות על ידי הסוכנות היהודית. מימון לעסקים קטנים באמצעות קרנות מימון ניתן על פי רוב בתנאים מועדפים בהשוואה לתנאי המימון בבנקים המסחריים, לכן מומלץ לבעלי עסקים קטנים לבחון את כל האפשרויות הקיימות, עדיף בעזרת יועץ מקצועי ומנוסה.

לפניכם רשימה חלקית של קרנות סיוע במימון לעסקים קטנים:

  • קרן נסקרן לפיתוח העסק הקטן המציעה הלוואות עד 400,000 ₪ ליזמים באזור הנגב לצורך הקמת עסק חדש או הרחבת עסק קיים.
  • קרן נתן – הלוואות נוחות עד 240,000 ₪ ליזמים המעוניינים להקים את העסק הראשון בחייהם ומתקשים לגייס מימון מבנקים ומגופים פיננסיים אחרים.
  • IFLAהאגודה להלוואות ללא ריבית היא קרן מימון פילנתרופית המציעה הלוואות עד 90,000 ₪ לעסקים קטנים בעלי מחזור מכירות חודשי עד 150,000 ₪.
  • קרן פועלים לעסקים קרן מימון ייעודית המתחרה בקרן לעסקים קטנים בערבות המדינה, ההלוואה מיועדת לעסקים קטנים בכל הארץ, גם אם אינם לקוחות של הבנק, ניתן לקבל הלוואות לצורך הקמת עסק חדש, למימון הון חוזר ולהשקעות בעסק הקיים.

מימון לעסקים באמצעות קרנות מימון הון סיכון

קרנות הון סיכון הן אופציה שרבים מבעלי העסקים הקטנים אינם מכירים. יש קרנות הון סיכון המעניקות סיוע לעסקים קטנים בעלי פוטנציאל גדול בענף ההייטק, יש גם קרנות הון סיכון המחפשות עסקים בענפי התעשייה השונים, באנרגיות מחדשות, במיזמים בתחום החינוך או התיירות וכדומה.

היועצים של משפחה עסקית מכירים את כל קרנות המימון לעסקים קטנים, נשמח לסייע לכם לקבל הלוואה נוחה בהתאמה אישית לצורך שלכם. השאירו פרטים בטופס ואנו נחזור אליכם עם כל הפרטים ונסייע לכם לקבל הלוואה בריבית נוחה ובתנאים מועדפים.

מידע נוסף בנושא: