הקמת עסק חדש כרוכה בלבטים רבים ובחשש רב, יש לגייס את ההון הנדרש להקמת החברה תוך נטילת סיכונים וקבלת החלטות רבות. כמעט כל עסק עצמאי חדש זקוק בתחילת הדרך למימון אטרקטיבי על מנת להשקיע בציוד, לרכוש סחורה, לשלם לעובדים ולהתמודד ביעילות עם תזרים המזומנים עד שהעסק מתייצב ומתחיל להרוויח היטב.

לכן, הלוואה לעסק חדש לוקחים רק בעזרת יועץ מקצועי ומנוסה, היועץ מסייע ליזם לבנות תוכנית עסקית מפורטת הכוללת פרק שלם בנושאי מימון ותזרים. כך בעל העסק יכול לתכנן את צעדיו והשקעותיו ביעילות ולהתמודד עם ההחזר החודשי כדי לפרוע את ההלוואה ללא פיגורים וקנסות.

מי מציע הלוואה לעסק מתחיל?

הלוואה לעסקים חדשים נועדה לסייע ליזמים להצליח, חשוב לזכור כי עסקים קטנים ובינוניים מהווים את קטר הצמיחה של המשק הישראלי, הם חשובים ליציבות הכלכלה בארץ, ליצירת מקומות עבודה ולביטחון פיננסי עבור עובדים ובני משפחותיהם. גם המדינה מודעת לחשיבותם של עסקים חדשים קטנים ובינוניים, לכן היא הקימה את הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים דרכה ניתן לקבל הלוואה לעסק חדש בתנאים אטרקטיביים.

כמו כן, ניתן לקבל הלוואה להקמת עסק עצמאי חדש דרך הבנקים, קרנות מימון ייעודיות, דרך הקרן בערבות המדינה ומחברות מימון חוץ בנקאי. אגב, גם חלק מהבנקים הקימו קרנות מימון על מנת לסייע לעסקים בתחילת דרכם, קרנות אלה מתחרות בקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. יש גם מגוון קרנות פילנתרופיות, חלקן בניהול הסוכנות היהודית או בשיתוף גוף פיננסי אחר, ביניהן קרן קורת במסלול פיתוח הנגב והצפון, קרן דרומה צפונה לעסקים, קרן נתן לעידוד יזמים חדשים ועוד.

חשוב לדעת כי הלוואה בערבות המדינה לעסק מתחיל דרך קרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה מוגבלת לסכום של עד 500,000 ₪, היזם נדרש לבטוחות בגובה 10% עד לסכום של 300,000 ₪ ול-25% ליתרת הסכום. ההלוואה מיועדת להקמת עסק חדש שטרם החל לפעול, לעסק המעוניין להשקיע ולעבור מעוסק פטור למורשה או לחברה בע”מ ולעסק קטן שלא עשה שימוש במסגרת אשראי כל עוד הכנסותיו המצטברות מיום הקמת החברה לא עברו 500,000 ₪.

בנוסף, חשוב לבדוק אפשרות לקבלת הלוואה לעסקים חדשים דרך חברות מימון חוץ בנקאי, יש להגיש בקשה מסודרת הכוללת תוכנית עסקית, לעמוד בדרישות הסף ולחתום על חוזה מסודר. ראוי לציין כי הלוואות חוץ בנקאיות לעסק חדש אינן פוגעות באובליגו, ניתן לקבל את הכסף תוך זמן קצר וליהנות מתנאי החזר נוחים.

למידע נוסף בנושא הלוואה לעסק מתחיל השאר פרטיך באתר. המומחים של משפחה עסקית מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים חדשים בכל הארץ תוך תכנון פיננסי וליווי צמוד. נשמח לסייע גם לך לקבל הלוואה נוחה לעסק החדש שברצונך להקים. השירות באתר הינו ללא עלות וללא התחייבות.

מידע נוסף בנושא: