הלוואה בערבות המדינה לגן אירועים

משפחה עסקיתקרנות ממשלתיותהלוואה בערבות המדינה לגן אירועים

ענף האירועים בישראל מגלגל כ-13 מיליארד שקל בשנה, הענף נמצא בצמיחה מתמדת של כ-6% בשנה. עשרות אלפי אירועים מתקיימים מדי שנה בגני אירועים ברחבי הארץ, אמנם יש תחרות בין העסקים, אך בעונת האירועים, בעיקר חתונות בקיץ, גני אירועים רבים נמצאים בתפוסה מלאה ומרוויחים היטב.

ענף גני האירועים בישראל

ענף גני האירועים ממשיך לצמוח בקצב של 6% בשנה, התעשייה מגלגלת מיליארדי שקלים, ומדי שנה נפתחים מקומות חדשים. כדי להצליח בענף יש להשקיע משאבים עצומים בתחזוקת המקום, בעיצוב ובשיווק, כאשר ידוע שרוב הישראלים מעדיפים לערוך את האירועים שלהם, משפחתיים ועסקיים, בגן אירועים יוקרתי, מתחת לכיפת השמיים.

כדאי לדעת כי על פי נתונים של דן אנד ברדסטריט, עלות ממוצעת להשכרת גן אירועים היא כ-85,000 ₪, כשליש מהאירועים הם חתונות, וכ-60% מגני האירועים ממוקמים במרכז הארץ. רוב האירועים מתקיימים בעונה החמה, לאחר ל”ג בעומר ועד ראש השנה.

פתיחת עסק בתחום גני האירועים

פתיחת עסק בענף האירועים מחייבת השקעה גדולה, הצלחת המקום תלויה בעיצוב ובאווירה, ברמת השירות, במיקום ובניהול נכון ויעיל. יש לשווק את העסק כל השנה, להציע מבצעים אטרקטיביים ללקוחות, בעיקר בעונה שפחות עמוסה באירועים, ונדרשת תחזוקה יעילה של המקום. ישנם גני אירועים המציעים מטבח במקום, אחרים מציעים שירותי קייטרינג חיצוניים.

מדי שנה נסגרים כמה עשרות גני אירועים, לרוב כתוצאה מניהול לא תקין, מבעיות פיננסיות ומירידה בביקוש. לגן אירועים יש מחזור חיים הנמשך בין 15 ל-20 שנה, אחת לכמה שנים נהוג להשקיע בשיפוץ מסיבי במקום כדי לחדש אותו ולרענן את העיצוב והאווירה.

בניית תוכנית עסקית לגן אירועים

באמצעות הלוואה בערבות המדינה לגן אירועים ניתן להקים עסק חדש או להשקיע במקום קיים ופעיל. כדי לשפר את הסיכוי לקבלת ההלוואה האטרקטיבית מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, יש לצרף תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית. בניית תוכנית עסקית לגן אירועים כוללת סקירת שוק, פירוט אודות המקום, מימון לפתיחת גן אירועים או מימון להשקעה בעסק קיים, תזרים מזומנים, צפי הכנסות ועוד.

את התוכנית העסקית מומלץ להכין בעזרת יועץ עסקי מנוסה, התוכנית העסקית חשובה הן להכוונת היזם ובעלי העסק והן לצורך גיוס אשראי לגן אירועים. בין השאר, יש לכלול בתוכנית נתונים פיננסיים חשובים כגון אחוזי רווחיות גן אירועים, צפי הכנסות בשנה הראשונה, הוצאות שוטפות לתחזוקה, עלויות כוח אדם וכיוצא בזה.

כמה עולה לפתוח גן אירועים

עלות פתיחת גן אירועים משתנה בהתאם למיקום העסק, גודל, עיצוב ומצב פיזי של תשתיות המקום. נדרשת השקעה גבוהה להקמת גן אירועים חדש, לעתים ניתן לשכור מקום שעבד בעבר ולשפץ אותו. למעשה, המימון הנדרש לפתיחת גן אירועים משתנה מעסק אחד לאחר, עם זאת מדובר בהשקעה גבוהה העשויה להגיע למיליוני שקלים, לעתים אפילו לכמה עשרות מיליונים.

חשוב לדעת כי יש הבדל בגובה ההשקעה הנדרש להקמת גן אירועים במרכז לבין פתיחת מקום בפריפריה, כמו כן בגלל התחרות הגבוהה בענף נהוג להשקיע כסף רב בעיצוב המקום, לרוב בעזרת אדריכל מקצועי.

כיצד לגייס הלוואה מקרנות מדינה להקמת גן אירועים

גיוס אשראי לגן אירועים חדש או קיים אינו דבר של מה בכך, הבנקים אינם ממהרים להציע מימון לפתיחת גן אירועים בגלל רמת הסיכון, לכן הפתרון הנוח והאטרקטיבי ביותר הוא לפנות לקרן הסיוע לעסקים קטנים ובינוניים. באמצעות הקרן ניתן לקבל הלוואה בגובה עד 500,000 ₪ להקמת גן אירועים חדש, כאשר היזם נדרש לבטחונות בגובה 10-25%, ובעל עסק קיים יכול לגייס מימון גבוה יותר, במידה ומחזור המכירות השנתי שלו מעל 6.25 מיליון ₪.

הלוואה בנקאית \ חוץ בנקאית לגן אירועים קיים

כדי לגייס אשראי לגן אירועים קיים ופעיל ניתן לפנות לבנק, אך ההלוואה פוגעת באובליגו ובמקרים מסוימים הבנק לא יציע הלוואה בתנאים אטרקטיביים. לכן, אין למהר ולקחת הלוואה להשקעה בעסק מבנק זה או אחר, חשוב לאסוף הצעות גם מחברות מימון חוץ בנקאי, כך ניתן להוזיל את עלויות המימון ולחסוך הרבה כסף. הלוואה חוץ בנקאית אינה פוגעת במסגרת האשראי, וניתן לקבל את המימון במהירות וללא ביורוקרטיה המאפיינת את הבנקים.

טיפים לפתיחת גן אירועים

כדי להקים גן אירועים חדש או להשקיע בעסק קיים, יש לגייס מימון בתנאים אטרקטיביים. בעזרת היועצים המנוסים של משפחה עסקית ניתן להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה או לקבל את המימון מבנקים ומחסרות מימון חוץ בנקאי. חשוב לערוך סקר שוק כדי להשוות הצעות להלוואה, יש להכין תוכנית עסקית וחשוב לבחון את יכולת ההחזר של העסק ואת התכנותו הכלכלית.

למידע נוסף בנושא הלוואה בערבות המדינה לגן אירועים ולפתרונות מימון משתלמים, השאר פרטיך באתר. היועצים של משפחה עסקית יחזרו אליך עם הצעה אטרקטיבית ומותאמת אישית עבורך.

מידע נוסף בנושא: