קרן סיוע לחקלאים

מצב החקלאות בישראל ידע ימים יפים יותר, החקלאים מתמודדים עם משברים רבים, שינויים בשערי המטבע, נזקי אקלים, גניבות של ציוד וטרור חקלאי. משרד החקלאות מודע לקשיי החקלאים בישראל לכן הוחלט על הקמת קרן סיוע לחקלאים. הקרן מציעה הלוואות נוחות בריבית אטרקטיבית בערבות המדינה במספר מסלולים, ביניהם מסלול מיוחד לחקלאים המייצאים את התוצרת החקלאית לחו”ל.

הלוואה לחקלאים דרך הקרן לעסקים קטנים ובינוניים

כדאי לדעת כי מדינת ישראל הקימה לאורך השנים מספר קרנות סיוע המיועדות לחקלאים. ענף החקלאות נחשב לאחד הענפים החשובים בישראל, לכן המדינה מעניקה סיוע לחקלאים המתמודדים עם אתגרים רבים ומורכבים.

באמצעות הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה ניתן לקבל הלוואות במסלולים הבאים:

  • הלוואה עד 500,000 ₪ במסלול הון חוזר ובמסלול השקעות, ההלוואה מיועדת רק לחקלאים העוסקים בענף הצמחי. תקופת ההלוואה עד 60 חודשים, ישנה אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים. החקלאי נדרש ל-10% בטחונות ועליו לרכוש ביטוח לנזקי טבע.
  • הלוואה עד 350,000 ₪ במסלול הון חוזר לחקלאים העוסקים בענף הצמחי בלבד. תקופת ההלוואה עד 12 חודשים, יש אפשרות לגרייס עד 12 חודשים, החקלאי נדרש לבטחונות בשיעור 10% מסכום ההלוואה, כמו כן עליו לרכוש ביטוח נזקי טבע לחקלאים.
  • הלוואות בגובה עד 12% ממחזור המכירות השנתי של חקלאי יצואן (יצוא מעל 1 מיליון ₪). תקופת ההלוואה עד 60 חודשים, אפשרות לגרייס לתקופה של עד 6 חודשים, החקלאי נדרש לבטחונות בגובה 25% מסכום ההלוואה.

חשוב לציין כי קרן סיוע לחקלאים מסייעת מדי שנה לחקלאים בכל הארץ. תנאי הריבית של ההלוואות דרך הקרן בערבות המדינה נתונים לשיקול דעתו של הבנק המלווה. יש להגיש בקשה מסודרת לאחד משני הגופים המתאמים של הקרן.

הלוואה נוחה בתנאים אטרקטיביים לחקלאים

המשבר הפוקד את ענף החקלאות בישראל הוביל את מקבלי ההחלטות בממשלה להקים קרן חדשה במטרה לסייע לחקלאים. חשוב לזכור כי ענף החקלאות נחוץ ליציבות הכלכלה המקומית, חקלאים רבים מייצאים את התוצרת החקלאית שלהם וכך כסף זר נכנס למדינה, כמו כן זהו ענף גדול המעסיק עובדים רבים ומפרנס משפחות רבות. ענף החקלאות נחוץ גם מבחינה ביטחונית מאחר והמדינה מוקפת אויבים, ובשעת צרה הענף מספק את המזון לתושבי המדינה.

למידע נוסף, לייעוץ ולהגשת בקשה להלוואה נוחה דרך קרן הסיוע לחקלאים – השאירו פרטים בטופס שלפניכם. היועצים המנוסים של משפחה עסקית יסייעו לכם לקבל סיוע דרך הקרן, בתנאים נוחים ובהתאמה אישית לצרכים הייחודיים שלכם.

מידע נוסף בנושא: