הלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק

משפחה עסקיתפתרונות לעסקיםהלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק

ניהול נכון של תזרים המזומנים בעסק נחוץ להצלחתו ומונע ממנו להיקלע למשבר פיננסי. עם זאת, ישנם מקרים בהם חייבים לקחת הלוואה לשיפור תזרים מזומנים בעסק כדי להתמודד עם הוצאת גדולות, פירעון חובות לספקים וכדי לעמוד בהתחייבויות כספיות שונות נוספות, וכדי להמשיך לפעול בלי פגיעה בעסק.

כל עסק חייב לנהל ולעקוב אחרי תזרים המזומנים כדי לשלם שכר לעובדים ללא עיכובים, לפרוע חובות לספקים, לרכוש סחורה חדשה וכדומה. העסק חייב לבצע גם גבייה יעילה כדי לשמור על תזרים מזומנים חיובי, לעתים יש פער בין ההוצאות לתקבולים, במקרים אלה ניתן לגשר על הפער שנוצר בתזרים המזומנים באמצעות הלוואה.

שיפור היחס בין הוצאות העסק להכנסותיו

ניהול עסק מחייב מעקב תמידי אחרי ביצועי החברה, גבייה, תשלומים, הוצאות אחרות וכדומה. לכן, נהוג להיעזר בשני כלים חשבונאיים – מאזן ותזרים מזומנים. במאזן נהוג לכלול הכנסות עתידיות כנגד חשבוניות, בתזרים המזומנים עורכים טבלה המשקפת את הפער בין הכנסות להוצאות בפועל, תקבול עתידי אינו מחושב בתזרים אלא רק הכנסות בפועל.

כאשר לקוחות העסק אינם משלמים בזמן, דוחים ומעכבים תשלומים או שהעבודה אורכת יותר זמן מהמתוכנן, לכן לא ניתן לחייב את הלקוח, עלול להיווצר פער בתזרים בין ההוצאות להכנסות בפועל. במקרים אלה העסק אינו יכול לעמוד בכל ההתחייבויות הכספיות בגלל הפער השלילי בתזרים המזומנים, והפתרון הפיננסי הוא לקחת הלוואה.

מי מציע לעסקים הלוואה לשיפור תזרים המזומנים?

הלוואות לשיפור תזרים מזומנים בעסק ניתן לקחת מבנקים, חברות אשראי, קרנות בערבות המדינה או קרנות ייעודיות לעסקים, ובאמצעות חברות מימון חוץ בנקאי. יש להגדיר סכום מדויק בהתאם לצרכי העסק והפער בתזרים המזומנים שלו, לאחר מכן יש לבדוק מהי יכולת ההחזר כדי לא לפגוע בפעילות העסקית השוטפת עד לשיפור התזרים.

כמו כן, במקרים מסוימים ההלוואה המתאימה ביותר לצרכי העסק היא באמצעות חברות ניכיון צ’קים. העסק יכול לקבל במזומן את הכסף, תוך ניכוי עמלה וריבית, השירות ניתן על ידי בנקים מסחריים וחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ממשרד האוצר. למעשה, גם ניכיון צ’קים הוא סוג של הלוואה לשיפור תזרים המזומנים של העסק, במקרה זה חברת המימון או הבנק לוקחים על עצמם סיכון מאחר ועליהם להתמודד עם הגבייה, לכן מנכים מהסכום עמלה וריבית.

כאמור, הלוואה לשיפור תזרים המזומנים אפשר לקחת גם דרך קרנות שונות, חלקן בערבות המדינה. עם זאת, הליך קבלת ההלוואה עשוי להיות ארוך, לכן במקרים רבים הפתרון המומלץ והנכון ביותר לעסק הוא לקחת הלוואה מחברת מימון חוץ בנקאי.

למידע נוסף ולהצעה אטרקטיבית להלוואה לשיפור תזרים מזומנים השאר פרטיך באתר, צוות היועצים של משפחה עסקית יחזור אליך עם הצעה להלוואה נוחה ומותאמת אישית לצרכי העסק שלך.

מידע נוסף בנושא: