מימון לעסק

כל עסק זקוק בשלב זה או אחר למימון חיצוני המאפשר לו להשקיע בחברה, להקים סניף חדש, להתרחב, להחזיר חובות, לשלם לספקים, לרכוש ציוד וכדומה. גם יזמים רבים זקוקים לפתרונות מימון לעסק חדש, אך בגלל מצוקת האשראי ומדיניות הבנקים, רבים מתקשים לקבל את המימון הנחוץ עבורם.

כדי לקבל מימון לעסק קטן חשוב לבדוק את כל האפשרויות הקיימות, להגדיר מטרות, להוכיח היתכנות כלכלית וכמובן להשוות תנאים להלוואות המוצעות על ידי גופים פיננסיים שונים במשק. הפתרון היעיל והחכם ביותר לקבלת מימון לעסקים היא לפנות ליועץ פיננסי מנוסה שמכיר את כל הפתרונות הקיימים, תפקידו לסייע לעסק לקבל החלטה נכונה ושקולה ולקבל את המימון הנחוץ בתנאים הנוחים והאטרקטיביים ביותר.

מי מציע מימון לעסקים קטנים?

מימון לעסק קטן או חדש ניתן לקבל על ידי בנקים, קרנות סיוע בערבות המדינה, קרנות מימון פילנתרופיות וחברות מימון פרטיות. ישנם הבדלים משמעותיים בין התנאים שמציבים הגופים הפיננסיים השונים, יש גם פתרונות מימון ייעודיים לעסקים חדשים, לעסקים קטנים בפריפריה, לעסק קטן בירושלים והסביבה, לעסק המוקם על ידי עולה חדש, ולעסקים בבעלות נשים.

  • בנקים- במקרים רבים יזמים ובעלי עסקים קטנים פונים לבנקים כדי לנסות לקבל מימון לעסק, בעיקר לבנק בו מתנהל החשבון העסקי. עם זאת, לא בהכרח זהו הפתרון המתאים לעסק קטן בגלל מדיניות הבנקים ותנאי ההלוואה העלולים להתגלות כלא משתלמים.
  • קרנות מימון- קרנות מימון מציעות ברוב המקרים תנאים נוחים להלוואות לעסק קטן חדש או קיים, יש קרנות בערבות המדינה המסייעות לעסקים קטנים בהקמה או לעסקים קיימים הזקוקים לכסף לצרכי הון חוזר, השקעות, התרחבות, שיווק ועוד. כמו כן, יש קרנות סיוע של הסוכנות היהודית וקרנות פילנתרופיות שונות המציעות מימון לעסקים בתנאים נוחים ולמטרות מוגדרות מראש.
  • מימון חוץ בנקאי- חברות מימון פרטיות מציעות מגוון הלוואות לעסקים קטנים בתנאים נוחים יחסית, ניתן לקבל הלוואה במהירות וללא ביורוקרטיה המאפיינת את הבנקים. בין חברות המימון החוץ בנקאי ניתן למצוא את חברות האשראי, בתי השקעות, קרנות הון סיכון, משקיעים, חברות ביטוח וכמובן חברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר ממשרד האוצר.

קרנות מימון הפועלות בישראל

כאמור, ניתן לקבל מימון לעסקים דרך קרנות סיוע שונות, ביניהן הקרן לסיוע לעסקים קטנים בערבות המדינה, קרן נתן, קרן שמש, קרן IFLA, קרן דטרויט וכיוצא בזה. כדי לקבל החלטה פיננסית אחראית ועל מנת לבחור בפתרון המימון המתאים ביותר לצרכי העסק, למאפייניו וליכולת ההחזר שלו, אין תחליף לייעוץ מקצועי הניתן של המומחים של משפחה עסקית.

למידע נוסף בנושא מימון לעסקים קטנים ומימון להקמת עסק חדש, השאירו פרטים באתר. המומחים של משפחה עסקית יחזרו אליכם עם הצעה אטרקטיבית, השירות ללא עלות או התחייבות מצדכם.

מידע נוסף בנושא: