מימון חוץ בנקאי לעסקים

משפחה עסקיתגיוס הון ומשקיעיםמימון חוץ בנקאי לעסקים

יותר ויותר בעלי עסקים ועצמאיים מעדיפים היום לוותר על הלוואות מהבנקים ופונים אל השוק החוץ בנקאי, שנחשב לגמיש ומגוון יותר מבחינת מסלולים. פעמים רבות, גם לווים עסקיים שקיבלו סירוב לבקשת הלוואה מהבנק, יכולים עדיין למצוא אפיק מתאים בחברות כרטיסי אשראי, גופים פנסיוניים, קרנות או עסקים פרטיים שונים. הסיבה לכך נעוצה בהבדלים מבחינת פיקוח הרגולטור והיכולת של גופים לא בנקאיים לגבות ריבית גבוהה יותר.

אפשרויות זמינות של מימון חוץ בנקאי לעסקים

אחד הדברים החשובים ביותר בעת בקשת מימון חוץ בנקאי, הוא בחירת החברה והמסלול האופטימאליים וזאת בהתייחס לקריטריונים שנקבעו על ידי המלווה והפרופיל העסקי של הלווה. כך, לדוגמא, מפעלי תעשייה יכולים לאתר אפיקי הלוואה בתנאים שהולמים את הצרכים שלהם דרך חברות אשראי גדולות ואילו יצואנים ימצאו את המסלולים המתאימים ביותר דווקא בקרנות הממשלתיות.

בנוסף לבדיקה יסודית של האופציות הנגישות ללווה, יש צורך גם בקבלת אינפורמציה על הלווה עצמו. מכיוון שלא מדובר כאן על בנקים גדולים ובעלי מוניטין, אלא לעיתים על חברות קטנות ולא מוכרות, חשוב לקבל מידע רלוונטי כדי לא ליפול למעשי הונאה שונים.

מימון חוץ בנקאי בהיקפים גדולים מקרנות מובילות – מאפיינים

אנשי עסקים שרוצים למצוא את המסלולים המשתלמים ביותר מבחינה כספית, יכולים פעמים רבות לאתר אותם בין הקרנות הממשלתיות והפילנתרופיות. קרנות אלו, דוגמת קרן נתן ליזמים, הקרן בערבות מדינה לעסקים קטנים ובינוניים, קרן הסיוע ליצואנים ועוד, פועלות שלא למטרת רווח והיעד שלהן הוא תמיכה וסיוע למגזר העסקי בישראל.

חשוב לזכור, כי קבלת אשראי מקרנות היא לא פשוטה וכרוכה בהגשת בקשות ועמידה בקריטריונים ספציפיים שכל גוף קובע בעצמו. עסקים שפועלים בפריפריה או למען מטרות חברתיות, למשל, הם בעלי סיכויים גבוהים יותר למצוא את ההלוואה המבוקשת. יתרה מכך, המסלולים הזמינים עבור הלווים יכולים להיות בריבית מינימאלית או גם ללא ריבית, ביטחונות או ערבים כלל (קרן נתן).

מטרתנו בפורטל משפחה עסקית, היא לאפשר השוואה בין אפיקים זמינים של הלוואות עסקיות בהתאם למה שמתרחש בשוק האשראי בארץ. בגלל שכמות המסלולים הזמינים כיום היא רחבה למדי, היכרות טובה יותר עם האופציות הקיימות, גם אם הן פחות מוכרות, יכולה להביא להוזלת עלויות ושיפור התנאים האחרים בצורה משמעותית.

אנו ממליצים לכל בעל עסק שזקוק להלוואה, להתייעץ עם המומחים של פורטל משפחה עסקית בטרם קבלת ההחלטה הסופית. מעבר להתאמת המסלול האופטימאלי שניתן לבצע ללא כל עלות או התחייבות, הם יכולים לסייע לך גם בכל תהליך הגשת בקשת האשראי, מילוי נכון של טפסים ומשא ומתן מול הגוף המלווה.

במידה ואתה מעוניין לקחת הלוואה חוץ בנקאית לעסקים בתקופה הקרובה, פנה אלינו ותוכל לחסוך כסף וזמן על חיפושים מיותרים. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

מידע נוסף בנושא: