גיוס אשראי לעסקאות נדלן

משפחה עסקיתגיוס הון ומשקיעיםגיוס אשראי לעסקאות נדלן

תחום הנדל״ן העסקי נחשב לאחד המורכבים מבחינת הערכות שווי, סיכוני אשראי ותחזיות עתידיות מבחינת רווחים והכנסות. הסיבה הפשוטה לכך היא, כי כמות המשתנים שיכולים להשפיע על הנכס היא גדולה במיוחד וכוללת בין השאר את הביקושים לנדל״ן, סוג הנכס, מיקום גיאוגרפי, ייעוד הנכס לאחר הרכישה, הסכומים הגדולים שמעורבים בעסקאות ועוד.

יזמים ואנשי עסקים שמעוניינים לקחת הלוואה לצורך מימון עסקת נדל״ן, צריכים בדרך כלל להציג ערבויות אישיות, ביטחונות ברמה גבוהה, היסטוריה של אשראי ועוד פרטים רבים שמעידים על יכולת ההחזר של האשראי. באמצעות היועצים של משפחה עסקית, לווים פוטנציאליים יכולים לקבל הנחיות ברורות לגבי תהליך בקשת ההלוואה וגם לגלות אפיקים אטרקטיביים חדשים ופחות מוכרים.

גיוס אשראי לעסקאות נדלן בגופים הבנקאיים והחוץ בנקאיים

כאשר יזם או חברה מעוניינים לרכוש נכס נדל”ן מסחרי ופונים לבנק בבקשת מימון אשראי, פקידי הבנק מבצעים את בדיקות סיכוני האשראי בדומה למקרה של נטילת משכנתא אך עם שינויים מסוימים. הלווים הפוטנציאליים מצדם, צריכים, כמובן, לעשות את מרב המאמצים להציג את פרויקט רכישת הנדל”ן שלהם באופן רווחי וחיובי.

העניין הוא שכאשר אנו מדברים על רכישת דירה למגורים, הדבר החשוב ביותר מבחינת הבנק זה להבטיח החזר מסודר של תשלומי המשכנתא החודשיים, לשעבד את הדירה כביטחונות כנגד ההלוואה ולשמור את האופציה לממש אותם. סיכוני האשראי הנבחנים, אם כן, הם בעיקר לגבי יכולת ההחזר של הלווים והשווי הנומינאלי של הדירה.

לעומת זאת, אם חברה מעוניינת לקבל מימון עבור רכישת נכס נדל”ן מסחרי, כגון משרדים, מלונות, מגרשי חניה, חנויות ועוד, הבנק צריך לבדוק גם את פוטנציאל הרווחיות של אותו נכס. לצורך כך, הבנק מעסיק אנשי מקצוע שיכולים להעריך שווי של נכסים בצורה טובה ולהחליט האם הנדל”ן יכול להניב הכנסות לבעלים שלו או שמא ישנו סיכוי גבוה שההשקעה תרד לטמיון. הערכות השווי שמתבצעות לנכס משפיעות כמובן על ההחלטה האם להעניק ליזם או החברה את ההלוואה שהם מבקשים לקבל.

עד לפני שנים לא רבות, האופציה העיקרית של לוקחי ההלוואה הייתה כמובן הבנקים המסחריים. כל זאת השתנה לאחר פתיחת השוק לגופים החוץ הבנקאיים כמו חברות פנסיה, גופים של כרטיסי אשראי ועסקים פרטיים שפועלים בענף. יחד עם הדברים הטובים שהביא המגוון של מסלולי ההלוואה בעת הנוכחית, אנשים רבים מצאו את עצמם מתקשים לבחור בין אופציות מורכבות ושונות מאד מבחינת חישובי הריביות והעמלות.

אנו בפורטל משפחה עסקית מציעים לך סיוע מקצועי בהשוואה בין אפיקי הלוואה שונים ולבסוף בחירה באפשרות המשתלמת עבורך. הייעוץ ניתן ללא תשלום וללא התחייבות מצידך.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך:

גיוס אשראי ליזמים ועסקים חדשי
אשראי חוץ בנקאי
הלוואה להרחבת העסק

מידע נוסף בנושא: