גיוס הלוואות לעסקים

משפחה עסקיתגיוס הון ומשקיעיםגיוס הלוואות לעסקים

מדינת ישראל מכירה בפיתוח העסקים הקטנים והבינוניים כמנוע צמיחה חשוב לכלכלה ולכן מעניקה להם סיוע במסגרת של קרנות ותוכניות שונות. כך, לדוגמא, משרד הכלכלה הקים את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות מדינה, וזאת על מנת להתמודד עם הקושי הגובר של יזמים ובעלי עסקים קטנים לגייס הון עצמי וביטחונות ולאפשר ללווים לקבל אשראי עסקי בצורה קלה יותר. בכתבה זו נסקור מספר אופציות לגיוס הון והלוואות לעסקים.

גיוס הלוואות לעסקים על ידי מענקי ממשלה/מענקי מדינה

ההלוואות של הקרן בערבות מדינה מיועדות אך ורק לעסקים שמחזור העסקים שלהם אינו עולה על מאה מיליון ₪ בשנה. בנוסף, הגשת הבקשה דורשת הליכים ביורוקרטיים מסוימים ועמידה בקריטריונים ספציפיים, כמו חוסר רישום פלילי. הריבית של האשראי היא בדרך כלל אטרקטיבית יותר מהאופציות האחרות בשוק ופריסת התשלומים מתבצעת עד חמש שנים.

בעלי עסקים שמעוניינים לקבל הלוואה בערבות מדינה, צריכים למלא את הטפסים הנדרשים ולהגיש אותם למשרד רו”ח שפועל מטעם משרד הכלכלה. במידה והלווה הפוטנציאלי עומד בכל הקריטריונים, בקשתו נידונה בוועדה מיוחדת ובה למעשה מתקבלת ההחלטה הסופית לגבי מתן האשראי. בהקשר לנושא זה אנו מדגשים שכדאי מאוד להיוועץ עם יועץ אשראי מומחה שיעזור בבניית התיק להלוואה וכך יגדיל את סיכויי קבלת ההלוואה.

אפשרויות נוספות של גיוס הון מקרנות ממשלתיות

מלבד הקרן בערבות מדינה, קיימים מוקדים נוספים של סיוע לעסקים שממומנים על ידי משרדי ממשלה שונים:

  • קרן לעידוד השיווק בחו”ל – הסיוע לקידום השיווק עבור יצואנים שלמעוניינים לבחור מדינות חדשות כיעד ליצוא או לייצא מוצרים חדשים מתבצע בשני מסלולים נפרדים, והם תמיכה ביצואן בודד שרוצה לצאת לשווקים הבינלאומיים ומסלול מאגד שמיועד לקבוצות מאוגדות שמעוניינות לפתח את היצוא בתחום מסוים בצורה משותפת.

גובה הסיוע ליצואנים לא יעלה על חצי מסך ההשקעה הכוללת של בעלי העסקים ובכל מקרה לא יעלה על שני מיליון ₪. העסקים הזכאים חייבים להיות בעלי היסטוריה פיננסית נקייה ולא רשומים כמקבלי סיוע מגורמים ממשלתיים נוספים.

  • קרן הודו וסין ליצואניםהסיוע ניתן בעיקר לחברות בינוניות וגדולות שהיצוא מהווה חלק ניכר מהכנסותיהן. ניתן להגיש את הבקשה לסיוע פעם אחת בשנה והיא כוללת צירוף מסמכים רבים כגון דו”חות כספיים, תעודת התאגדות, אישור מרשויות המס ועוד.

לנו בפורטל משפחה עסקית חשוב לספק אינפורמציה רלוונטית ומועילה לגבי אפשרויות האשראי העסקי בישראל. מכיוון שלקיחת הלוואות עסקיות כרוכה בדרך כלל בסכומים גבוהים הרבה יותר מלקיחת אשראי צרכני, חשוב עוד יותר לעשות סקר שוק מוקדם ולאתר את המסלולים האטרקטיביים ביותר טרם ההחלטה הסופית.

יתרה מכך, בעלי עסקים רבים אינם בקיאים באפשרויות הרבות שיש לשוק האשראי להציע מעבר האפיקים הסטנדרטיים בחברות הפיננסיות. יועצי האתר יכולים לסייע בעניין זה ולהוזיל במידה רבה את העלויות עבור העסק הלווה.

אם אתה זקוק לאשראי לפיתוח עסק קיים, מימון הון עצמי או מטרה אחרת, פנה אלינו כבר היום אנחנו מתמחים בגיוס הלוואות לעסקים חדשים וקיימים. יועצי האשראי שעובדים איתנו  יחסכו לך זמן וכסף. השאר את פרטי ההתקשרות בטופס צור הקשר המצורף. והיועצים שלנו יצרו קשר טלפוני במהירות האפשרית.

מידע נוסף בנושא: