ייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים

משפחה עסקיתליווי וייעוץ עסקיייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים

ייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים הוא לרוב תהליך ממוקד המאפשר ליזמים ולבעלי עסקים להתמודד עם אתגרים שונים ולמנף את העסק קדימה. השירות ניתן על ידי יועץ עסקי חיצוני, יש גם חברות ייעוץ עסקי המציעות מעטפת שירותים רחבה וליווי מתמשך לחברות הזקוקות לכך.

תפקידו של יועץ עסקי שונה מרואה חשבון או יועץ מס, למרות שגם הוא עוסק במספרים כחלק מתפקידו. בייעוץ עסקי משלבים ידע וכלים מתחום הפיננסים, הכלכלה, הניהול והחשבונאות, המטרה היא להעניק לבעל העסק כלים פרקטיים ואיכותיים יותר לניהול העסק שלו ולמיצוי מרבי של הפוטנציאל הקיים בעסק.

כלים יעילים שיצמיחו את העסק שלך

בעלי עסקים קטנים ובינוניים מתמודדים עם אתגרים רבים ומורכבים מדי יום, ניהול עסק בישראל אינו דבר של מה בכך, יש תחרות גבוהה, השוק יחסית קטן, הרגולציה מכבידה, כולם סובלים ממצוקת אשראי קשה, עלויות כוח אדם הן גבוהות בהשוואה לתמורה ולתפוקה והמסים נוגסים ברווחים.

עשרות אלפי עסקים נסגרים מדי שנה בישראל, חלק גדול מהם היה עשוי לשרוד בעזרת ייעוץ פיננסי ועסקי, אך עדיין רבים מבעלי העסקים לא פונים לייעוץ ומנסים להתמודד לבד עם בעיות, קבלת החלטות, הון חוזר, קושי לגייס הלוואות ועוד.

מה כולל ייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים?

ייעוץ עסקי ופיננסי הניתן על ידי חברות מקצועיות או יועץ מנוסה כולל בדרך כלל את הנושאים הבאים:

  • אפיון המצב הפיננסי של העסק.
  • הגדרת מטרות עסקיות.
  • תכנון תקציב ובניית תוכנית עסקית מפורטת ומאורגנת.
  • הטמעת כלים מתקדמים יותר לניהול השוטף של העסק.
  • בדיקת תמחור מוצרים ו/או שירותים של העסק.
  • בדיקת התנהלות העסק מול הבנקים ושיפור תנאים.
  • גיוס פתרונות מימון כמו הלוואות מהבנקים, הגשת בקשה להלוואה מקרנות בערבות המדינה, גיוס מימון מקרנות מימון פילנתרופיות ועוד.
  • יישום כלים לבקרה ניהולית באופן שוטף.
  • קבלת החלטות נכונה לגידול ברווחים או להרחבת העסק, מיזוג, זכיינות וכדומה.
  • בדיקת כדאיות כלכלית של יוזמות חדשות.

ייעוץ עסקי ופיננסי לא רק במשברים

חשוב להדגיש כי אין להמתין עם ייעוץ פיננסי או עסקי לרגעי משבר בעסק, כדאי לבחור יועץ עסקי ברגע הנכון כדי לשפר הישגים, לייעל את העבודה השוטפת בחברה, לחסוך עלויות מיותרות, להכין תוכנית עסקית עם יעדים ברי השגה, לשפר רווחיות, לתמחר נכון מוצרים וכיוצא בזה.

כאשר העסק נקלע לקשיים תזרימיים ופיננסיים, גם יועץ עסקי מנוסה יתקשה לסייע לכם. למעשה, תהליך לייעוץ פיננסי ועסקי יכול להתחיל מיד עם הקמת העסק, בשלב זה היועץ מנחה את היזם ומסייע לו לקבל החלטות נכונות ומושכלות, כמו כן הוא מלווה אותו לפגישות בבנקים ועם חברות מימון נוספות, ויחד הם בונים תוכנית עסקים ומגדירים את הצעדים הנדרשים כדי להשיג את המטרות. במסגרת הייעוץ הפיננסי מתמקדים בעיקר בניהול תזרים מזומנים, ניהול נכון וחכם של הון חוזר, ניהול תקציב והטמעת כלי בקרה, תמחור מוצרים ושירותים, התנהלות מול הבנקים וניתוח כלכלי כדי להיות עם האצבע על הדופק ולבחון כדאיות כלכלית של העסק או של החלטה מסוימת.

בייעוץ העסקי מתמקדים בכלים יעילים לניהול העסק, כולל כלי בקרה המאפשרים למנהלים הבכירים לקבל החלטות על סמך נתוני אמת, תחזיות, בדיקת מתחרים ועוד. בעזרת היועץ העסקי אפשר לשפר את העבודה בארגון, לקבל החלטות עסקיות טובות יותר, לרכוש כלים חשובים ומתקדמים לניהול עסק מצליח, לפתח שווקים חדשים ולהיערך נכון לקראת השינויים הצפויים ועוד.

אם אתם מחפשים חברת ייעוץ עסקי ופיננסי לעסקים השאירו פרטים בטופס שבתחתית האתר. היועצים המנוסים של משפחה עסקית מתמחים בייעוץ עסקי ופיננסי, אנו מסייעים ליזמים ולבעלי עסקים רבים בכל הארץ, נשמח לתאם פגישת הכרות ללא כל התחייבות או עלות מצדכם.

מידע נוסף בנושא: