אשראי והלוואות לקבלנים

משפחה עסקיתסוגי עסקיםאשראי והלוואות לקבלנים

קבלנים ואנשי עסקים בתחום הבניין שמחפשים לממן הון חוזר, להרחיב את החברה הקיימת שלהם או אף להקים חברות חדשות, יכולים בדרך כלל למצוא מגוון אפיקים משתלמים של אשראי לקבלנים בבנקים ובחברות חוץ בנקאיות מסוגים שונים. פנייה לאנשי מקצוע בדומה למומחים בעלי הניסיון של משפחה עסקית, בהחלט יכולה לעזור בהצעות אטרקטיביות יותר ואף להקל על תהליך גיוס הלוואות לקבלנים כולו.

יש לציין, כי הלווים העסקיים, ובמיוחד אלה מתחום הבנייה, מסווגים פעמים רבות כמסוכנים יותר מבחינת המלווים וזאת בגלל המשתנים הרבים שיכולים להשפיע על ההחזר העתידי של ההלוואה. הבנקים וגם חברות חוץ בנקאיות לא ימהרו להעניק אשראי ללא ביטחונות משמעותיים או ערבויות מסוגים אחרים. המומחים של משפחה עסקית יכולים לסייע בהגשת בקשות האשראי, מילוי המסמכים הנכונים ואף זימון אנשי מקצוע שיתמכו בבקשה.

אפשרויות זמינות של אשראי והלוואות לקבלנים

הדרך העיקרית לקבל אשראי עבור נדל”ן בסכומים גבוהים היא עודנה פנייה לבנקים. אולם, בגלל התנאים הקשוחים לנטילת אשראי בנקאי לקבלנים, הסיכויים לקבלת אישור חיובי הם קטנים יותר ללא ביטחונות ברמה גבוהה. הריביות שניתן להשיג בבנקים הן המשתלמות ביותר, גם אם התהליך עד האישור הסופי הוא ארוך יותר.

בנוסף להצגת ביטחונות, הקבלנים צריכים להזמין חוות דעת חיצוניות ולהוכיח לנציגי הבנק את הפרספקטיבות הקיימות בפרויקט הנדל”ן, לבצע הערכות שווי של מחירי הדירות, הסיכויים למכור את הנכסים הנדל”ניים בעתיד ועוד. כל זאת מאפשר לבנקים לקבל תמונת מבט מדויקת יותר על האטרקטיביות של הפרויקט ולמצוא את האיזון בין גובה המימון והסיכון שאילו הם נחשפים.

מימון לקבלנים באמצעות אופציות חוץ בנקאיות

לפני מספר שנים, בגלל שהמשק הגיע למצב של מחנק אשראי, הוקמה קרן ממשלתית שמטרתה הייתה להגדיל את האשראי לקבלנים בשישה מיליארדי שקלים.  הכוונה הייתה שהמדינה תערוב להלוואות של הקבלנים, וכך הבנקים יוכלו לרשום את האשראי שניטל מהם תחת סעיפי סקטורים עסקיים אחרים. העניין מקל במידה רבה על הקבלנים, שכן הצגת הביטחונות הנדרשים זהו אחד מהחסמים העיקריים לקבלת מימון וגידול בהתחלות בנייה בישראל.

ככלל, צריך לזכור, שתנאי האשראי בגופים החוץ בנקאיים הם בדרך כלל משתלמים פחות מבחינת ריבית, אך הסיכויים שיתקבל אישור למתן הלוואה הוא גדול הרבה יותר. זאת מכיוון שהריבית הגבוהה יותר מחשבת בתוכה גם את סיכוני הריבית של הלווים. בכל מקרה, לפני שבוחרים בגוף חוץ בנקאי לצורך קבלת מימון, יש צורך לעשות סקר שוק יסודי ולבדוק את האופציות השונות שקיימות עבורכם.

מטרתנו העיקרית בפורטל משפחה עסקית היא לתת את האפשרות לקוראים שלנו להשוות ולבחור את אפיקי ההלוואות המשתלמות בארץ בהתאם למסלול שהולם אותם במיוחד. מכיוון שמגוון האפשרויות לרוב הוא גדול מאד וכולל אופציות שונות בבנקים ובשוק החוץ בנקאי, יש חשיבות גדולה בהתייעצות מוקדמת מול אנשי מקצוע בעלי ניסיון וביצוע סקר שוק יסודי.

במידה ואתה מעוניין לקחת הלוואה עסקית בנקאית או חוץ בנקאית בתקופה הקרובה, תוכל לעשות את זה בקלות יתרה בסיוע המומחים של אתר משפחה עסקית. בניגוד ללווים פוטנציאליים רבים, הם מכירים את תחום הפיננסים מקרוב, עובדים עם גופים פיננסיים רבים בהדיקות ולכן יכולים גם להציע בדיוק את המסלול המושלם עבורך.

חייבים לציין, כי מעבר לשלב הסופי של בחירה בהלוואה, המומחים שלנו ילוו אותך לכל אורך תהליך לקיחת האשראי ויעלו בכך את הסיכויים שלך לאישור חיובי. אנו בהחלט יכולים לסייע לך בתחילת התהליך על ידי שיחה טלפונית פשוטה. כדי לחסוך זמן וכסף, כל מה שעליך לעשות, זה למלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה והיועצים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית ללא תשלום וללא התחייבות.

מידע נוסף בנושא: